| BiiBiis a întrebat:

V-ati simtit vreodata suparati, plictisiti si fara chef de viata fara motiv in acelasi timp? ei bine eu asa ma simt si chiar nu stiu ce sa fac sa imi treaca sad voi ce sfaturi imi dati?

Răspuns Câştigător
| maybetoday a răspuns:

Hei Alex de cite ori m-am simtit singura, aveam senzatia ca nu are nevoie nimeni de mine, doream sa fug de acasa sa nu ma gasesca nimeni si sa-mi dea pace.la fel de multe ori ma gindesc ce rol am eu ca traiesc de ce mi s-a dat viata daca este atit de plictisitoare si grea...
de multe ori nu gaseam raspuns...
raspunsul a fost din totdeauna trebuia sa privim viata in alte culori sa ne gasim mereu okupatie pentru a nu ne gindi la viata plictisitoare, cred ca e timpul sa iti gasesti vreo prietena la care ar putea sa-ti aline sufletul! importante sa ai spernata viata nu e chiar atit de rea! succese!

8 răspunsuri:
| Pho3nix a răspuns:

Da, si eu patesc asta. Dar asta e.

| EUSIATIT a răspuns:

Banuiesc ca ai un motiv nu? nu cred ca asa,,, fara motiv. poate esti melancolic la ceva ...care iti apare in minte...iesi la aier sau vb cu cineva la telef orice ...banalitati sau 1 film

| BiiBiis explică:

Sincer nu prea am motive... cred ca de la vremea asta poate... si afara nu pot sa ies pentru ca imi este prea frig big grin

| dragutza a răspuns:

eu de ex am un hobby... fac misto de oamenii plictisiti care nu stiu sa scrie corect...glumeam! eu stiu o vorba de la maicamia: "Numai oamenii prostuti se plictisesc"
nu bat nici un apropo
dar atunci cand te plictisesti iti gasesti o ocupatie
daca nu stii de ce sa te apuci sau ce sa faci eu iti recomand una din urmatoarele chestii:

1. invata ceva nou! (legat de clc, de scoala, de orice)
2. gaseste-ti o activitate ( mananca, fumeaza, bea, fa sport, plimba-te)
3. dormi! & TV
4. fa ceva ca ti-ai propus de mai mult timp dar mereu ai lungit-0
5. gaseste ceva care sa te captiveze(repara ceva, bijutereste un lucru, deseneaza, canta, citeste etc etccccccc)

sunt fff multe lucruri. e ca si cum ai vrea sa ti se enumere toate activitatile fizice si psihologice din lume ceea ce e imposibil.
oricum eu cred ca exista cel putin o ocupatie din cele enumerate de mine mai sus care te poate vindeca de aceasta "boala".

| dragutza a răspuns:

De unde apare "plictiseala"? Nu spuneti ca "din lipsa de ocupatie". Cunosc propozitia. Doresc o explicatie mai elaborata... Si daca ajung totusi in punctul acela in care ma plictisesc, ce as putea face? Pai exista 2 tipuri de plictiseala: esti plictisit in timp ce faci ceva, si totusi nu plictisit de acel lucru in sine, ci ai o stare de plictiseala generala. 2. Mai e plictiseala, cum spuneai, din lipsa de ocupatie si atunci apare intrebarea "ce naiba sa (mai) fac?".
In primul caz, ai rabdare pana iti termini lucrul pe care l-ai inceput, apoi intinde-te in pat le TV si nu te mai gandi la nimic. Uita-te, pierde vremea intinsa cateva ore. Degeaba voi zice "iesi in natura", ca daca esti plictisit, apoi plictisit esti

In al doilea caz, iti raman hobby-urile. Cand ti s-au terminat activitatile, apuca-te de hobby-uri. Daca nici asta nu merge, atunci scrie pe You Tube "chacarron", sau "For the Birds (original) funny animation video", sau "ringtone - Indian", sau "FUNNY SMALL MAN DANCE (MUST WATCH!)" si... RAZI. Distreaza-te Aceste filmulete te vor duce la altele si la altele and so on si vei uita de plictiseala suuccess!happy deci iti e de foles ce ti-am zis eu? imi dai fundita?happy

| Lola_5953 a răspuns:

Intra pe un site de jocuri, youtube, hi5, mess, uitate la un film comedie!
tongue

| riela a răspuns:

Pune-ti muzica ce iti place, cauta-ti prietenii, iesiti undeva, cauta sa vorbesti cu cineva, nu sta singur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa fie un motiv... poate ca nu-ti dai u seama care e motivu'