| anonim_4396 a întrebat:

Va atrag persoanele ca­re tind sa fie de acord cu voi sau care va contrazic?

4 răspunsuri:
| oglindasultanului a răspuns:

La ce varsta am ajuns tot asteptand sa existe persoane care sa fie de acord cu mine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde. Imi provoaca repulsie persoanele care au o minte fixa si sunt centrate pe imposibilitatea infaptuirii unor lucruri doar pentru ca nu sunt familiarizate cu ele sau care se contrazic doar de dragul de a se contrazice dar nici nu ma atrag persoanele care vor sa fie intr-o permanenta hora de fericire in care ne bucuram de cat de speciali suntem noi pentru ca gandim la fel. Tind spre un echilibru, imi place sa vad si din unghiurile si cu filtrele altora, stiu ca uneori am date care lipsesc si ma bucur cand vad perspectiva altcuiva, mi se pare ok sa avem si adevaruri proprii si sa nu trebuiasca sa ne razboim pentru o dreptate fictiva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Atât timp cât nu sunt arogante, mă atrag persoanele inteligente, care, chiar dacă mă contrazic, o fac prin argumente plauzibile și fără a mă jigni.

| rapandula a răspuns:

Care sunt de acord