| anonim_4396 a întrebat:

Va atrag persoanele care tind sa fie de acord cu voi sau care va contrazic?

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca iti pastrzi convingerile stupide fara dovezi științifice nu esti prea matur,daca un om te contrazice cu dovezi studi pai verifici si vezi ba are dreptate sau nu, daca ru stiu ca pamanul nu e plat sau ca deficitul caloric slabeste degraba ma contrazici aiurea, desi sunt convingeri bune si altele tampite, eu mereu astept contrargumente bazate pe stiinta nu pe credinta, fetele sunt atrase de barbati care au încredere in ei insati, adica stiu ca pot face ceva si de dominanta lor

| Drimmero a răspuns:

Am placerea morbida sa ma contrazic uneori, deci pot sa zic ca ma atrag persoanele cu care ma contrez (de sex feminin), ca sa nu se interpreteze altfel. Imi plac alea ale dracu, nu o sa ma ascund dupa deget.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Indiferent.

| Nirvanaaa a răspuns:

Fiecare cu opinia lui. Dacă ar fi toți de acord cu mine m-as plictisi, dar și sa mă contrazic zilnic cu cineva ar fi enervant. Undeva pe la mijloc. As zice ca le simpatizez nu ca mă atrag.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Indiferent daca ma contrazic sau sunt de acord cu mine, imi place sa aiba argumente, nu s-o faca doar de dragul de a o face.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu am o predilectie pentru un anumit gen, imi plac oamenii echilibrati. Imi displac persoanele care contrazic fara a avea argumente, care se contrazic in chestiuni ce tin de adevarul propriu sau au o atractie pentru distorsiunea de confirmare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ah, vesnica, sunk cost fallacy...
E tarziu, culca-te. Si poti pleca, nu mai ai de ce sa fii aici. E rau pentru tine.
Noapte buna.
https://pastebin.com/KMfvS6Dd

Cele care mă contrazic. Dacă cineva e de acord prea mult cu mine înseamnă că nu are ce învăța sau nu am ce învăța. Dacă e loc de distracție sau un contract, ok. Altfel, nu.

| Jidvei a răspuns:

Persoanele care zic ca mine si fac oricand ce zic eu.