| AlexDorinel a întrebat:

Va creste populația din cauza ca toți tinerii și copiii visează numai sex?

Standardele și calitatea vieții creste, omul e din ce în ce mai leneș și singura chestie pe care o mai știe e sex.

Am văzut multe adolescente între 15-18 ani însărcinate. Pai apoi când vor avea varsta legala vor face sex pana se vor satura.

Un copil acum 30 de ani habar nu avea de sex. Acum pe telefoane e plin de reclame despre sex și copiii cum sunt curioși știți și voi ce iese.

33 răspunsuri:
| Emazio a răspuns:

"omul e din ce în ce mai leneș și singura chestie pe care o mai știe e sex."

De unde ai concluzionat tu asta? Toti oamenii se gandesc de mici la sex, din vremea pubertății. Da, normal cand nu ai ce sa mananci si sa bei atunci numai la sex nu iti arde sa te gândești. Si totusi uite ca in africa o fac

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, deoarece au murit in perioada foarte multi si numarul populatiei a scazut enorm.

| sierra1 a răspuns:

Mereu tinerii au aceleași vise dar uite și tu cum scade populația...

| Drimmero a răspuns:

Nu, in Romania va fi si mai in scadere pentru ca avem populatie imbatranita, rata fertilitatii mica si ea, multi care pleaca afara si tot asa. In lume vor fi doar cateva state cu o populatie in crestere, dar in Europa populatia nu va avea cine stie ce salturi.

| alina2k18 a răspuns:

Avem 5milioane de pensionari laughing adica peste 25% din populatie.
In 30de ani Romania va fi o tara imbatranita, se nasc f putini copii, urmareste statisticile.
Chiar nu stiu cine o sa imi plateasca mie pensioarawinking
laughing

| CodrutElian1990 a răspuns:

E una sa viseze si alta sa-l faca. Cercetarile spun ca in prezent tinerii fac mai putin sex decat acum30-50 de ani.

| Emma30555 a răspuns:

Asta a fost dintotdeauna, de prin școala generală fetele plac băieții și băieții fetele, la sex nu se ajungea dar prin liceu se mai ajungea, dar ca și acum și atunci erau anumite cazuri ca nu toată lumea își începe viata sexuala în liceu mulți încep pe la facultate, asa ca nu spui nimic nou, lumea nu s-a schimbat atât de mult și totuși astăzi suntem mai civilizați decât în trecut

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Daca te intreb 3 oase habar n-ai. Ai 16 ani, pun pariu ca habar nu faci diferenta dintre vulva si vagin

| Emma30555 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Cred ca atunci știau mai multe fiindcă uneori ma sochez ce întrebări se pun, despre prezervativ despre sex, despre sarcina etc. Eu îmi amintesc ca în liceu noi eram mai corect informați si nu puneam întrebări penibile

| CostinAlamariu a răspuns:

Ai uitat complet de metodele contraceptive? Avorturi? Etc

| raMLesS a răspuns:

Da,o sa ajungem la 100 de miliarde pana in 2100

| dinaprilie a răspuns:

Statistic nu ( cel putin la noi in tara ).

| CIaudiu a răspuns:

Tarile dezvoltate au o natalitate scazuta. Sunt in echilibru la nasteri si decese. In tarile sarace oamenii se inmultesc ca virusii. Dar statisticile arata ca si acestea in viitorul apropiat (cca. 100-150) vor incepe sa se echilibreze.

| Meme10Meme a răspuns (pentru CIaudiu):

Deși ar fi ok sa crească populația României la 60 de milioane. Asa este și în Anglia. Și ea are cam aceeasi suprafață ca România.

| CIaudiu a răspuns (pentru Meme10Meme):

Aia merita sa fie atatia. Noi nu.

| Meme10Meme a răspuns (pentru CIaudiu):

Totuși o populație mare ne ar avantaja dacă știm sa profitam de ea. Ex China

| CIaudiu a răspuns (pentru Meme10Meme):

Normal, dar nu e cazul si cu tara noastra. Mai multa populatie = mai mult buget acumulat din urma taxelor. Asta inseamna bani mai multi de furat de la cetateni de catre statul corupt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Generatia asta se casatoreste la 30 de ani inainte faceau copii la 14 ani esti prost

| Legion7X a răspuns (pentru anonim_4396):

Înainte la 25 26, 30 pentru că nu era atâta destrăbălare. Acum de la 15, 16, ani fetele deja au relații sexuale si rămân cu partenerul, nu fac neapărat casatorie in acte. invers le zici.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Legion7X):

Bunica a nascut la 15 ani, mama la 24, eu nu o sa am copil pana la 30. Nu stiu in ce lume traiesti tu.

| Legion7X a răspuns (pentru anonim_4396):

O fi care au făcut, dar nu cred ca reprezintă majoritatea. Eu din ce vad acum, copii fac copii

| anonim_4396 a răspuns (pentru Legion7X):

Copiii mereu au facut copii, acum lumea mai foloseste si prezervativ si e mai informata atata tot

| anonim_4396 a răspuns (pentru Legion7X):

Si ba da reprezinta majoritatea pentru ca eu cand spun ca am 21 de ani si sunt la facultate mi se raspunde doar cu ''eu la varsta ta aveam deja 2 copii... ce incet se misca generatia asta''

| Legion7X a răspuns (pentru anonim_4396):

Bunica ta probabil a avut ajutor privind responsabilitatea ei, la vârsta aia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dorinele, tinerii viseaza sex si atat, nu sa faca copii. Nu vezi ca sunt atatia baieti pe aici care nu vor nimic mai mult decat sex? Fara relatie, fara implicare emotionala, fara sa isi asume anumite lucruri... vor sex si atat.
Pe langa asta, sunt si multi care, daca vor copii, nu au de gand sa ii faca inainte sa implineasca 30 de ani.
Deci nu, nu cred ca in ritmul asta va creste populatia.

| chuckmanson a răspuns:

Având în vedere ca există contracepție, categoric nu! Ce ai de tot pui întrebări din astea cretine?

| h379m3973423 a răspuns:

Nu, ăștia de care vorbești visează doar să-și satisfacă plăcerile și nu le place responsabilitatea.
Egoiști fără a fi eficienți.
Dacă am fi buni, responsabili, iubitori ș. a. m. d. nu ar mai fi atât de mulți copii orfani în centre.

| InYourPants a răspuns:

Nu mai visa

| DenqOO a răspuns:

Populatia a tot crescut in ultimul secol mai mult din cauza nivelului de trai mai bun.
Iar acum gandeste-te ca s-ar putea sa nu pentru ca acum gasesti prezervative aproape peste tot, mai ales daca traiesti la oras. Bani si nitel educatie sexuala sa ai.

| gritt a răspuns:

Vorbesti aiurea. Uita-te numai pe TPU cati virgini de 30 de ani sunt

| AlinTanase a răspuns:

Nu,exista avort

| CtBogdan a răspuns:

Nu.
Tinerii fug in afara si se stabilesc acolo. Putini se mai intorc.
Populatia continua sa scada incet dar sigur iar 200 de prunci conceputi prea drevreme nu vor putea creste numarul.