| YusukeUrameshi a întrebat:

Va dau un teste inuyasha cine il face funda :X

1.cum o cheama pe cea care la salvat pe inu?
2.cum s-a comportat la inceput inu cu ea?
3.cine e fratele lui inu? dar al lui kagome? si sango?
4.cum se numeste sabia lui inu? dar al lui sesshomaru?
5.cine e personajul negativ?
6.de cine ii place lui sango?
7.cum il cheama pe servitorul lui sesshomaru?
8.cum o cheama pe fetita cu care merge sesshomaru?
9.cui ii place de kagome?
10.in ce episod apare mama lui sesshomaru?
11.lui sesshomaru ii place de rin?
12.care e cuplul tau preferat din inuyasha?
13.care e episodul vostru preferat? sau episoadele preferate?
14.cine ii rivalul in dragoste a lui inuyasha?
15.in lumea lui kagome cine o place?
16.cum le chema pe prietenele lui kagome din lumea ei?
17. ce cred ele despre inu?
18.cum o chema pe sora lui kikyo?
19.cum il chema pe tata lui inu? dar pe mama lui?
20.inuyasha e gelos pe jinengi?
21.de ce e obsedat bunicul lui kagome?
22.cum il chema pe motanul lui kagome?
23.cum se numeste haine lui inuyasha? la ce ajuta?
24. ce se intampla daca viata lui inu e in pericol si nu are tetsusaiga?
25. ce crede sesshomaru despre sabia sa? de ce vrea sa fure tesaiga?
26.cum o chema pe mireasa lui koga?
27.in ce episod sesshomaru o salveaza pe rin?
28. ce crede jaken despre rin?
29.care sunt numele celor din echipa lui inu?
30. ce incearca sa faca mereu miroku?
31.cum o cheama pe pisica lui sango?
32.shippo se intelege cu inu?
33.cine este myoga?
34. ce s-a intamplat i episodul 162? dar 9 din final act?
35.sau orice episod care il vreti.

Răspuns Câştigător
| XxInuYashaxX a răspuns:

1.Kagome
2.urat
3.Sesshomaru,Sota,Kohaku
4.Tessaiga(Tetsusaiga),Tenseiga(Tetsuseiga)Tokijin,Bakusaiga
5.Naraku
6.Miroku
7.Jaken
8.Rin
9.Koga,Hojo
10.InuYasha the final act episodul 9:Sesshomaru in infern
11.Asta se poate vedea in episodul de mai sus=>da
12.InuYasha si Kagome
13.Toate,dar cum trebuie sa aleg unul... episodul 18 de la the final act
14.Lupica(Koga)
15.Hojo
16.Yuka,Eri si Ayumi
17.Prima data cand au auzit ce povestea agoem despre el nu au avut o parere tocmai placuta, dar dupa ce l-au cunoscut au crezut ca e tare
18. Kaede
19. tata:Inu no Taisho; mama:Izayoi
20.Nu...nu ar avea motive
21.De toate chestiile ciudate din alte timpuri
22. Buyo
23.Un kimono din parul sobolanului de foc care il protejeaza de foc
24.Sangele demonic preia controlul corpului si face tot posibilul ca sa se apere.Ii apar si cele doua dungi albastre care se pot observa si la tatal lui, iar ochii ii devin rosii
25.Crede ca este o sabie inutila deoarece nu poate lupta cu aceasta fiind utila doar in a reinvia oameni/demoni.El vrea sa o fure pe Tessaiga(Tetsusaiga) deoarece este capabila sa omoare 100 de dusmani dintr-o lovitura si poate fi folosita in lupta
26. Ayame
27.the final act episodul 9 si la 24-25
28.Crede ca este doar un copil si mai mult incurca decat ajuta
29. Kagome,Shippo,Miroku,Sango, Kirara si Myoga(care cand apare, cand dispare)
30.Sa fie in atentia tuturor femeilor si sa s ebucure de compania lor
31.Kirara
32.Nu prea se inteleg, rar daca ii vezi stand unul langa altul fara sa iasa scandal
33.Myoga este un purice-demon care a fost alaturi de tatal lui InuYasha si acum il sprijina pe acesta
34.la 162:Un demon vrajea toti copii si ii aducea intr-o pestera departe de parinti, printe acestia se afla si Rin.Cum era luna-noua InuYasha si echipa nu au putut interveni.Cativa calugari s-au ocupat de situatie insa nu vroiau sa o elibereze pe Rin ca sa se intoarca la Sesshomaru.In final acesta si-a dezvaluit puterea, iar Rin a fost eliberata.
La 9:Rin si Kohaku sunt inghititi de un caine care dispare in infern, Sesshomaru il gaseste si in final elibereaza copii.Cum Rin murise pentu a doua oara a fost nevoie de interventia lui InuKimi, mama lui Sesshomaru, pentru a o readuce la viata.
35.Eu voi povesti episodul 7 de la prima serie: Sesshoamru printr-un truc ce l-a folosit pentru a o readuce pe "mama" lui InuYasha la viata, afla ca in ochiul acestuia se afla perla neagra ce deschide portalul spre mormantul tatalui sau.Cei doi frati ajung sa se lupte pentru faimoasa sabie Tessaiga(Tetsusaiga) ce ii era predestinata lui InuYasha.Incredibil este ca desi amandoi s-au chinuit sa scoata sabia, ea a fost scoasa in final de catre Kagome.Fiind furios,Sesshomaru incearca sa o omoare pe Kagome, dar nu reuseste, fapt care il face sa isi arate adevarata forma.In urmatoarele clipe s-a desfasurat o incredibila lupta intre InuYasha si Sesshomaru.InuYasha reuseste sa activeze puterile sabiei si in final Sesshomaru ramane fara bratul stang.InuYasha si Kagome se intorc inapoi in epoca veche, iar InuYasha pe langa noua sabie isi recapata si perla neagra.Finalul este unul amuzant deoarece, certandu-se din nou, InuYasha sfarseste prin a se prabusi la pamant din cauza comenzii rostita de Kagome: "Sezi".

4 răspunsuri:
| DSGline a răspuns:

1, kagome
2, urat, arogant
3, sesshomaru sota kohaku
4 Tessaiga iar alu sessh tenseiga tokijin bakusaiga
5, naraku
6, miroku
7, jaken
8, rin
9, inuyasha
10, the final act 9 sesshomaru in infern
11, da asta se observa in ep 9 din final act
12, sesshomaru rin
13, toate mai ales in care este prezent sessh
14, Koga
15, un baiat care o iubeste inca din gennerala numi aduc amiinte numele lui rusine pe mine straight face
16, nu stiu
17, nu stiu
18. kaede
19. tata inu no taisho iar mama izayoi
20 nu stiu
21. de traditi sau parca de souunga (filmul 3)
22. buyo
23.sunt facute din par de sobolna de foc
24.devine demon
25. o face nefolositoare cu toata ca ia salvat viata de multe ori...si vrea sa o fure pentru crede ca el ar fi mostenitorul pana cand aoara bakusaiga
26. Ayame ceva de genubatting eyelashes
27.in mai multe in final act 9 si cand e atacata de lupi o reinvie cu tenseiga
28.ca este o fetita rasfatata
29. KAgome myoga sango miroku shippo kirrara
30.sa pipaiasca ffemeile
31.kirara
32.nu prea mere il pocneste
33 myoga este un purice demon servitorul lui inu
34 pai in final act sessh o salveaza pe rin si o intalneste pe mama lui
35 kagome ii scoate sageta lui inuyasha si astfel il elibereza ep 1 :*

| YuukiCrossYuuki a răspuns:

1.Kagome Higurashi. Ea este cea care l-a eliberat pe Inu, scotandu-i sageata care il tintuise in Copacul Sacru(Goshimboku(, timp de 50 ani.

2.La inceput InuYahsa era arogant si se comporta cu ea urat, facand-o proasta.

3.Fratele lui Inu este Sesshomaru. Fratele lui Kagome este Sota si fratele lui Sango este Kohaku.

4.Sabia lui InuYasa se numeste Tetsusaiga, iar sabia lui Sesshomaru se numeste Tenseiga. Insa, pe langa Tenseiga, Sesshomaru o mai are si pe Tokijin, sabia faurita de fostul ucenic al lui Totosai, si Bakusaiga, pe care a primit-o in Actul Final (Kanketsu Hen), cand si-a recapatat bratul stang pierdut in lupta cu Inu.

5.Personajul negativ al acestei serii este Naraku.

6.Lui Sango ii place de Miroku.

7.Servitorul lui Sesshomaru se numeste Jaken.

8.Pe fetita umana (care este o scumpete happy ), cu care merge Sesshomaru se numeste Rin.

9.Lui Kagome ii place de InuYasha.

10.Mama lui Sesshomaru, InuKimi, apare in episodul 9 din Actul Final, intitulat "Sesshomaru in Infern".

11. O iubeste...da. Chiar daca este o fetita umana, Sesshomaru incepe sa o indrageasca de cand o salveasa cu ajutorul lui Tenseiga. Acest lucru este accentuat in episodul 9 din Actul Final.

12.Cuplul meu preferat din InuYasha este cuplul InuKago si Sesshomaru Rin.(nu prea pot alege tongue )

13.Pai...episoadele mele preferate ar fi...toate. laughing

14.Rivalul in dragoste al lui InuYasha este Koga, demonul-lup care o iubeste pe Kagome.

15. In lumea lui Kagome, Hojo este cel care o place.

16.Prietenele lui Kagome din lumea ei se numesc Yuka, Eri si Ayumi.

17. Despre Inu...pai ele isi creeaza o parere cam proasta cam proasta despre el, datorita descrierilor lui Kagome, zicand ca este un delicvant arogant si rautacios.

18.Sora lui Kikyo se numeste Kaede.

19. Tatal lui Inu care de altfel este si tatal lui Sessh' se numeste Inu no Taisho, iar mama sa se numea Izayoi.

20. Nu prea ar avea motive sa fie gelos pe Jinengi. Deci, nu.

21. Bunicul lui Kagome este obsedat de traditii si in filmul 3 aflam ca stie ceva si despre Sounga.

22. Motanul lui Kagome se numeste Buyo.

23. Haina lui InuYasha este facuta din parul sobolanului de foc. Ea il protejeaza de foc.

24. Daca viata lui InuYahsa este in pericol si nu are Tetsusaiga, InuYasha se transforma in demon si va lupta pana este ucis.

25. Sesshomaru isi considera sabia nefolositoare, si vrea sa fure Tetsusaiga deoarece crede ca el este mostenitorul de drept al Tetsusaigai si nu InuYasha, pe care il uraste.

26. Mireasa lui Koga se numeste Ayame.

27. Sesshomaru o salveaza pe Rin in mai multe episoade atunci cand este atacata de demoni sau, de exemplu, in episodul 80 atunci cand este rapita de Naraku, si prima oara cand o gaseste moarta si o invie cu ajutorul Tenseigai si in episodul 9 din Actul Fianal atunci cand ea si Kohaku sunt dusi in infern.

28. Jaken considera ca Rin este o fetita rasfatata si care nu sta locului niciodata.

29. Numele celor din echipa lui Inu sunt: Kagome Higurashi, Miroku-un calugar afemeiat, blestemat de catre Naraku cu Tunelul Vantului, Shippou-un demon vulpe al carui tata a fost ucis de Fratii Tunet, Sango-ucigasa de demoni si Kirara felina de foc cu doua cozi care o insoteste peste tot pe Sango.

30. Miroku incearca mereu sa pipaie alte fete, inclusiv pe Sango.

31. Pisica lui Sango se numeste Kirara.

32. Shippo nu se prea intelege cu InuYasha, cei doi ceratndu-se mereu pana sunt potoliti de Kagome.

33. Myoga este un demon-purice, care este servitorul lui InuYasha.

34. In episodul 162 Sesshomaru o salveaza pe Rin din mana unor calugari care voiau sa o "salveze" de acel demon (Sessh') pe care il insotea. Rin decide insa sa ramana mereu cu Sesshomaru. In episodul 9 din Actul Final Sesshomaru se duce in Infern pentru a-i salva pe Kohaku si pe Rin, si atunci aflam ca tine la ea mai mult decat arata.

35. Si uite ca am ajuns la ultima intrebare.Aaaa...in episodul 83 o intalnim pe Ayame, o femeie demon-lup de la care aflam ca, Koga ii promisese ca o va face femeia lui pe viitor. Ea este geloasa pe Kagome, despre care zice ca este doar un om.

Mi-au placut intrebarile pe care le-ai pus in testul de mai sus si mi-a placut si mai mult sa raspund. Aaa, ai putea sa imi trimiti tu un mesaj sa imi spui daca am facut vreo greseala pe undeva? Nu de alta dar ca sa stiu, ca pe viitor sa nu mai repet greseala/greselile.

O micuta chestie in legatura cu intrebarile din test. Ai spus ca o sa dai funda la cel/cea care raspunde corect la toate intrebarile. Unele dintre ele, cum ar f cea in care ne intrebi care este cuplul nostru preferat din InuYasha, nu au un raspuns corect. De fapt, toate raspunsurile la aceasta intrebare sunt corecte deoarece fiecare are preferatii lui. Raspunsurile difera si nu exista un raspuns corect. Celelalte au fost bune deoarece exista doar un raspuns. De exemplu cand ne intrebai care este numele prietenelor lui Kagome. Acolo era doar un raspuns corec. In fine, nu mai conteaza. Testul mi-a placut foarte mult. Si te rog sa imi spui daca am gresit undeva, bine? Merci.

Stii, facand testul asta mi-am adus si eu aminte de toate episoadele InuYahs pe carre le-am vazut si pe care le-am terminat. laughing
Oricum chiar mi-a placut sa raspund la intrebarile de mai sus. Multumesc pentru test.
Ja ne!

| Qphantom a răspuns:

Abia asteptam asa ceva!
1. Kagome
2.Rau, a tratat-o pe Kagome ca pe un dusman desi i-a salvat viata, noi stim deja ce urmarea de fapt.
3.Sesshomaru, Sota si Kohaku
4. Tetsusaiga si Tenseiga(din moment ce ai mentionat "sabia" am ales-o pe Tenseiga, desi Sesshomaru avea mai multe).
5.Naraku este antagonistul
6. Miroku
7. Jaken
8.Rin
9.Tuturor, desi Inuyasha imparte o dragoste mai speciala
10. Episodul 9 din Inuyasha the Final act:Sesshomaru in infern
11.Da...
12.Inugome, glumesc. Ceea ce vreau sa zic este cel format din Inuyasha si Kagome.
13.Primul si ultimul episod
14. Koga
15.Hojo
16.Ayumi, Yuka, Eri.
17.Pana sa-l intalneasca l-au considerat un delincvent, egoist, pusti care ii frange inima lui Kagome, in final l-au dovedit a fi un baiat "de vis".
18. Kaede
19.Numele tatalui:Inu no Taishō Numele mamei:Izayoi
20.Nu, acesta devine gelos cand vine vorba de Koga.
21. Dupa Epoca Feudala si tot ce tine de ea.
22. Buyo
23.Te referi la Roba Soarecelui de Foc, aceasta il apara de catre temperaturile ridicate, mai precis, de foc.
24. Buna intrebare, acesta isi pierde controlul, iar partea sa umana intra intr-o stare de "stand-by", de asemenea acesta isi poate pierde umanitatea, ramanand un demon.
25.Sesshomaru considera ca sabia sa este useless(nefolositoare) deoarece nu -si poate ucide dusmanii cu aceasta.
26. Ayame
27. Episodul 35: "Adevaratul detinator al maretei sabii" (sper ca am tradus corect titlul, sunt inca un novice la eng.rolling on the floor )
28.Ca este o fetita nerespectuasa si enervanta care se tine dupa stapanul sau, Sesshomaru.
29. Kagome, Shippo, Miroku, Sango, Kirara, incluzandul si pe Inuyasha.N-as spune ca este echipa lui, mai degraba sunt un grup de prieteni in cautarea lui Naraku si al Giuvaerului Sacru, nu-mi amintesc ca echipa sa fi avut un lider.
30.Sa flirteze cu femeile apropiate de varsta sa.Si sa-i atinga popoul lui Sango._.
31.Kirara
32."Cei mai buni prieteni", Shippo isi cere pumni de la Inuyasha adesea.
33.Un purice las, dar poate fi si de ajutor
34.Rin este rapita de catre un demon rapitor de copii care canta la flaut facandul nevoit pe Sesshomaru sa vina sa o salveze, desi demonul nu este singurul dusman pe care trebuie sa-l infrunte.(cred ca acestea sunt partile principale, nu mai are rost sa detaliez acest ep.)
35.In episodul 1 Kagome a ajuns in Epoca Feudala trasa in fantana de catre un demon manios ce-si dorea cu disperare Giuvaerul Sacru, aceasta, cautand salvare a scos un semi-demon
de sub blestem.Acesta se numea Inuyasha.
Iar aceasta a fost descrierea episodului I al sezonului I! Unul din preferatele mele.
Arigatou pentru. acest test, a fost distractiv.Ja ne.

| natsumi346 a răspuns:

35. episodul 91 cand il ajuta pe sota sa aiba o prietena