| anonim_4396 a întrebat:

Va este frica de batranete sau de moarte?
Eu mereu ma gandesc ca trec anii repede si parca nu am timp sa profit de tinerete, copilaria s-a dus demult.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu, macar sa nu mor incet prin chinuri nu imi doresc

| IsabelaIssa a răspuns:

Dacă nu vezi viața ca pe o povară și înveți să o trăiești frumos, nu îți va fi frică de nici una din ele. Contează mult ce valori ai, ce credințe ai. Dacă înveți să trăieşti prezentul nu ți-l vei irosi pe astfel de gânduri și frici. Nu ajută la nimic. Nu ai timp să profiți de tinerețe pentru că trăiești cu mintea la trecut și la viitor. Dacă ai conștientiza că ziua de mâine nu ți-o garantează nimeni, ai invata să trăieşti acum.

| SilentRain a răspuns:

Nu, pot sa fiu copil și la 50 de ani

| gemeni6226 a răspuns:

Nu,nu mi-e frica da anii trec repede dar trebuie sa dai valoare fiecarei clipe si atunci nu este regret.Eu nu m-as mai intoarce in trecut asta e clar sunt multumita de prezent.Si am planuri pentru cand voi iesi in pensie asa ca totul va fi ok.Esentialul e ca omul sa aiba multumire, multumire cu ce este acasa si multumire cu ce este la servici.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai mult îmi e frică de viață decât de moarte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De moarte deloc. Viața doare mai tare ca moartea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu.
Copilaria n-a fost cine știe ce.

| Mogiojojo a răspuns:

Da, imi e frica desi realizez ca e o frica irationala si ca trebuie sa ma obisnuiesc inca de pe acum ca sa nu devin un frustrat la batranete.

| SoareDaniel a răspuns:

Mie unul mi-e frica mai mult de de singuratate decat de batranete si moarte la un loc. Eu unul ma gandesc cu groaza cum mama dreacu o sa fac fata singuratatii, ma mananca deja pe interior, ma sfasie realmente