| anonim_4396 a întrebat:

Va mai aduceți aminte de profesorii din liceu? Care profesor v-a marcat liceul intr-un mod neplăcut și cu care profesor va v-ați simțit cel mai în largul vostru?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sunt unii care m-au marcat. Pozitiv si negativ.
Dar degeaba ti-as spune, ca nu-i cunosti. Sunt decedați de mult.

| MarianWLF a răspuns:

Profa de fizica din generala mi-a facut viata un calvar, nu m-am priceput niciodata la fizica si doar pe mine ma ridica la tabla, nu stiu de ce, nu deranjam orele laughing
In schimb profesoara de engleza din clasa a 10 a mi-a marcat liceul intr-un mod pozitiv, in generala cat si in clasa a 9 a m-am chinuit cu engleza, cu profesori care nu aveau rabdare, ei bine din a 10 a a venit aceasta profesoara "de viata" cum e expresia, de la media 5 in clasa a 9 a la media 10 la engleza in clasa a 10 a, m-a facut sa imi placa engleza mult, nu stiu pe unde mai e dar sa ii dea Dumnezeu sanatate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu prea m-au marcat, erau oarecum mediocri ca si interactiune umana.

in schim imi aduc aminte de arogranta unui profesor de romana si de cat de partinitor era in functie de ce nevoi avea de la parintii mai instariti din clasa.

| Fatamuntilor a răspuns:

Proful de rusa a fost cel mai cool
Cu toate ca profa de istorie era renumita ca lasa corigenti pe captete mi-a placut si invatat obiectul ala.
Tin minte ca in ziua aveam P.T.AP(pregatirea tineretului pentru aparea patriei)Trebuia sa venim in costum (bleomarim)Desi imi pacea acel costum, am venit in uniforma.In gandul meu ma gandeam sa ii zic ca ma intreaba de ce nu am venit cum trebuie sa ii zic ca as fi vrut sa,, sa vad ce se intampla ''M-a intrebat, dar nu am avut acel tupeu

| Cristian86 a răspuns:

În mod neplăcut aș zice că profa de mate, iar la polul opus d-nul profesor de istorie. Tot în liceu aveam pe unul ce ținea morțiș sa ne aducă aminte că "noi nu avem ani de viață, câți ani are el de școală."