| anonim_4396 a întrebat:

Va place de Mircea Badea si modul in care spune lucrurilor pe nume?

Răspuns Câştigător
| Flav a răspuns:

Da, imi place foarte mult.
Dar e prea mult in fiecare seara. Ajungi la o stare ca persoana cand nu mai ai ce spune, lumea iti ghiceste deja reactiile si devii simplu de descifrat. Asa, seara de seara a cam devenit comercial si normal, a ajuns sa se repete. Ahh, este si f extremist cateodata.
Puncte negative ar fi ca uraste si berealaughing
Puncte pozitive ca-i misoginlaughing
Totusi, il urmaresc mereu cu placere. De fapt, ce emisiune sa urmareste la televizor? Diaconescu? Lazarus? Bahmuteanca? Acum, mai nou Pepe? Sa fim seriosi...scriu acest post si ascult Badea.
Mai e o chestie la el. Dupa 5-10 minute iti dai seama daca va fi o emisiune traznet sau nu. Are momente cand iti dai seama daca e in forma sau e f obosit in seara respectiva. Cum am mai spus, s-a etalat prea mult, a ajuns la o stare de saturatie normala produsa de aparitia seara de seara.
Forta M. Badea happy

18 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Uneori îmi place, alteori nu. Depinde de subiectul abordat. Mircea este un tip incisiv dar când vine vorba de el nu poate fi obiectiv.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Uneori imi place dar alteori nu happyDepinde tongue

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Da, mie imi place.

cami
| cami a răspuns:

Vai...love struck il ador...day dreaming. Da, da imi place Mircea Badea. happy De-ar tine emisiunea lui.3 ore...love struck. Pur si simplu, imi place, il ador, il iubesc. Normal, e cel mai sic si excentric prezentator! Bv Mircica! Tine-o tot, tot asa! happy

daniela
| daniela a răspuns:

Stiu ca uneori exagereaza si pare a fi un bufon dar de foarte multe ori nu pot sa ma duc la culcare pana nu stau sa-l uramresc e haios, spontan si foarte vesel mereu. Da imi place enorm.

| MM a răspuns:

E cel mai bun! De fapt, e singurul care spune verde in fata tot.

| JackieSue a răspuns:

nu-mi place...il ador!

| Ben. a răspuns:

Rad de plesnesc de fiecare data cand il vad.super tare.

| greg a răspuns:

Da, e ok si observat ca de cele mai multe ori are dreptate.Asta conteaza cel mai mult.

| rachid_4824 a răspuns:

Mircea Badea? Pai el e cel mai adevarat dintre toti prezentatorii si realizatorii de emisiuni de pe piata, cel putin omu asta spune lucrurilor pe nume clar si direct, uni zic ca ar fi impins de la spate, dar are totusi o personalitate si o hotarare in a spune lucrurilor pe nume incet cred ca e pe "pielea" lui! Bafta pentru Mircea Badea!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu.este oribil.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da imi place... dar dupa cum zicea cineva de pe site..."e impins de la spate oare"thinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@criticul...nu cred ca e impins de la spate... e prea natural in exprimare ca sa fie "impins de la spate".

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi-a placut raspunsul fiecaruia dar al lui @Flav a fost mai elaborat si se vede ca urmareste emisiunea lui atat la Tv cat si la radio...
mi-a placut fraza in care spui: "Dar e prea mult in fiecare seara. Ajungi la o stare ca persoana cand nu mai ai ce spune, lumea iti ghiceste deja reactiile si devii simplu de descifrat". Da ai dreptate @Flav e greu sa faci o emisiune de unul singur si sa te astepti ca lumea sa te urmareasca si sa ai de fiecare data o alta reactie. Si da, la el in primele 5-10 minute iti dai seama ce fel de emisiune o sa fie, asta daca ii urmaresti destul de des emisiunile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

| Tibi14 a răspuns:

Eu ma uit la emisiuni la tv sau radiozu si youtube ca sa radlaughing e un fel de garcea da e ok asa.

| mms a răspuns:

Da. Imi place pentru ca spune lucrurilor pe nume si isi argumenteaza logic punctul de vedere...
Uneori mai exagereaza, dar in general stie ce vorbeste...