| anonim_4396 a întrebat:

Va redeveni Bucurestiul ceea ce a fost odata? Si, daca nu, ce oras ar fi mai potrivit pentru postura de noua capitala a tarii?

11 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Ai pus o intrebare cu raspuns telefonat, dupa nickname-ul tau.Este frumos Brasovul, dar nu cred ca se va schimba capitala in urmatorii 100 de ani.Trebuie sa ai infrastructura ca sa ai unde activa cu parlament, guvern, ministere, etc... nu numai sa fi in centrul tarii si sa fi un oras frumos! Si Bucurestiul va redeveni un oras civilizat, incet, incet, pe masura ce ne civilizam si noi.

| Cσσкiє a răspuns:

Braşov.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Vrei sa redevine´micul Paris´? nu se mai poate! dar capitala va ramane intotdeauna!

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

As vrea precum capitala un satuc subdezvoltat ca daca se muta acolo toti smecherii se vor construi stradute ceva mai multe, vor veni ceva investitori etc. Si sa fie mutata capitala la fiecare 3-4 ani. Asa se vor construi mai multe strazi macar. Chiar daca vor avea gropi. happy

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Brasov!

| laptopbun a răspuns:

Nu cred ca mai sunt sanse pentru Bucuresti...
Brasov, Iasi, Cluj, Timisoara ar fi orase foarte bune pentru o viitoare capitala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ploiesti, Pitesti sau Baia Mare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lumea ofera raspunsul asteptat, facand legatura cu nick-ul!
Va redeveni, desi exista si alte municipii declarate poli de dezvoltare urbana si care ar putea depasi Bucurestiul.
Oportunitati de a dezvolta zonele exista, mai e nevoie de fonduri bine orientate si de oameni competenti!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vaslui, Tecuci sau Galati.hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti dat naibii nebundupatine chiar te admir acum.

| roxanna_1751 a răspuns:

Brasovul e un oras vrumos. si nu cred ca bucurestiul va redeveni ceea c a fost odata... din pacate. adica e un oras frumos dar neingrijit.