| NYØ2002 a întrebat:

Va rog ajutati-ma, vreau sa mor, nu mai suport viata, am inceput sa urasc totul chiar si pe mine insumi, pe parinti, orasul,judetul, urasc totul, viata mi se pare inutila.
Sunt un om ghinionist si sunt foarte, foarte, foarte urat, fetelor nu le place de mine ca sunt urat!
Eu am 18 ani si toti au avut parte de toate si eu nu! Eu nu am avut parte de vreo iubita sau de primul sarut! Am incercat sa imi fac relatie si nu am reusit! Nici viitor nu o sa am, o sa fiu vai de mortii mei!
Eu chiar nu mai am rabdare! Decat sa mai astept astept 2-3 ani pentru o relatie mai bine mor ca am sperat vreo 4 ani dupa o relatie!
Cand ii aud pe astea de 14 ani ca au relatie imi este o ciuda!
Cred ca dupa ce termin liceul nu o sa mai fie nimic,am zis ca viitor nu o să am că bacul nu il iau, is slab la scoala, de abia iau note de 5 ca sa trec clasa!
Visul meu stiti care este? Sa scap o data de parintii mei,sa ma mut in alt oras ca sa iau viata de la capat ca tot orasul ma stie de porecla G**ă si nu imi place,urasc asta,sa imi fac o iubita(imi doaresc foarte foarte mult). Mereu toti s-au luat dupa culoarea pielii mele ca sunt tigan, dar nu sunt!
Sunt in depresie, mai am o speranta la viata?

49 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Continua sa cauti, mai ai de trait cel putin 30 de ani, ai tot timpul sa iti poti forma o relatie. Si ca sa scapi de depresie, du-te si tu la biserica, citeste din Biblie, roaga-te lui Dumnezeu.

| NYØ2002 explică (pentru Celcestietot):

Nu cred in dumnezeu! Religia este o prostie! Religia mi se pare o prostie din cauza ca multi zi asa,altii zic altfel:altii zic ca daca fac sex din placere e pacat,alti zic ca iadul e aici pe pamant, altii zic ca daca nu ma rog nu o sa ma ajute dumnezeu, ba că altii cred in dumnezeu fara sa se duca la biserica.
Is mai multe chestii!
Eu trebuie sa fiu frumos ca sa ma placa o fată!
Eu nu mai pot astepta! Eu nu voi fi fericit pana nu imi gasesc o iubita, vorbesc cu zeci de fete pe messenger, dar sunt din alte orase sau sate!
18 ani mi se pare o varsta uriasa, toti dar toti au avut parte de macar o iubita si primul sarut!

| Justme79 a răspuns:

Deci eu zic așa să stai calm și sa Îți bagi mințile în cap ca dacă vin la tine Îți rup parul din cap laughing) ce dracu va apucat pe totii sa spuneți ca vreți sa muriți ca nu aveți gajici şamd pai eu la 17 anii eram urâtă cu patima sad și nimeni nu îmi acorda atenție asta însemna că trebuie să mă gândesc ca vreau sa mă omor... apropo nu vrei sa fim prieteni mai bine happy!

| NYØ2002 explică (pentru Justme79):

Da-mi Facebook tau daca vrei

| Mosotti a răspuns:

Da! Ai speranta la viata, toti avem. Lasa dracu aia cu relatia ca sunt multe altele de facut, e bine si aia insa daca nu e, nu se termina viata, daca o fi sa fie, o sa fie, daca nu, aia e.
Nu muri ca nu are sens. Am impresia ca ati facut o obsesie din relatiile astea, pe bune. Si asa si cu, la inceput e bine, dupa un timp mari sanse sa nu mai fie.

Ehe, pai sunt multi ca tine si nu au mai murit. Nu mor aurolacii care stau in mizerie, frig, foame, si mori tu? Ce dracu ma! Nu esti bun la carte, dar precis poti munci cumva. Munceste, cauta unde sa stai.
Nu trebuie sa stai sa astepti, trebuie sa-ti vezi de treaba ta, si daca vine relatia intre timp e bine, daca nu nu.
Multe pasiuni le poti exercita.

Culoarea pielii nu conteaza, toti suntem oameni. Sunt niste tampiti aia care gandesc, si daca erai tigan ce? Tot om erai.
Mda, pare putina depresie, si nu e deloc in ordine ca vrei sa mori.
Nu ai zis nimic de prieteni, amici, ai?

| Mosotti a răspuns (pentru Celcestietot):

Ce 30 de ani ma, 60-65.

| Mosotti a răspuns (pentru NYØ2002):

Cu dumnezeu ai mare dreptate, e o vrajeala. Minciuna formata pentru a manipula farierii, ca de aia a aparut religia. Daca ai probleme nu te ajuta nici dracu.
Aia care sunt bine, erau oricum, ca i-a ajutat capul, fizicul, nu asa de la un unu care nu exista.

Daca exista dumnezeu nu ar mai fi fost nevoie sa te rogi, ca te nasteai frumos deja, deci e clar ca oricum o dai, e vrajeala cu dumnezeu asta, bine gandesti, vezi? Esti baiat destept, ca te-ai prins.

| Mosotti a răspuns (pentru Justme79):

Ca, asa zic si eu, dar omu are o mica depresie si de aia se gandeste la moarte, altfel nu se gandea chiar in aceleasi conditii.
E bulversat, e tanar, dezorientat acum.

| Mosotti a răspuns (pentru NYØ2002):

Bravo, uite, discuta cu colega de forum pe FB! Ca e amicitie ca ce o fi, e bine ca poate fi. Amicitie sigur iese.
Si sa mai zica vreunu ca forumurile nu ajuta.

Pai daca eu voiam sa mor la cate problema am avut, ce sa zic? Am avut depresii mai urate ca ale tale dar stiam ca se amelioreaza si voi vedea iar viata cat de cat, simteam gandu tau dar ziceam
"E capcana depresiei, nu e in ordine, nu o urmez, vad fals viata si mediu". Bine, stiam smecherezu ca citisem despre, stiam fentele ei.
Si tot asa ziceam si eu "aaa daca n-am o relatie mor", era de la depresie, dadea asa o suferinta cam cum simti tu acum. Stiam...m-am dus la medic, am luat un tratament si m-am trezit ca tot fara relatie este cat de cat okey.

Dar la tine sper sa nu fie cazul de medic, dar nu stiu, ca si orice zicem noi aici, tu tot aia o sa simti, deci nu rez problema. Dar decat doamne fereste sa faci vreo prostie, mai bine vizitezi un medic, ce sa zic, daca nu trece si nu.
Nu folosi o solutie definitiva adica sa mori pentru probleme temporare ca nu se face asa ceva.

Sanse la viata nu mai ai daca esti paralizat de la gat in jos pe viata, atunci da, ca si fara picioare aveai viata, dar fara nimic, nu! Si atunci eram de acord cu dorinta ta.
Sau daca ai o boala incurabila care-ti va lua viata curand.

| NYØ2002 explică (pentru Mosotti):

N-am prieteni! Toti sunt serpi? to t orasul are ceva cu mine adica cu fata mea si de mult mi s-a pus porecla Guță si urasc foarte mult porecla ca nu imi plac manelele si manelistii? lautarii, eu sunt un tip rebel care asculta trap:Marko Glass, Bvcovia, Ian, Azteca etc

| Justme79 a răspuns (pentru NYØ2002):

Dumitru Elena Alina happy am un șoricel la poza de profil

| Justme79 a răspuns (pentru Mosotti):

Apropo ce varsta ai...

| Mosotti a răspuns (pentru NYØ2002):

Am inteles, eu unu de ex nu judec omu dupa fata si culoare piele, ci dupa cum se comporta. Deci niste idioti aia din orasu tau. Si da, in cazul asta e o mare problema, ca tu nu socializezi practic.
Si la scoala cum e? Cum sunt colegii? Profii, la fel?

| Mosotti a răspuns (pentru Justme79):

42, esti aia cu soricelu roz cu self employed? Pai daca tu esti urata inseamna ca eu sunt presedintele SUA, nu esti deloc, esti o fata normala medie fizic foarte okey.

| Justme79 a răspuns (pentru Mosotti):

Awww să crești mare ești tânăr :) mulți înainte!

| Justme79 a răspuns (pentru Mosotti):

Numai spune tot aici aoleuuu dacă știam nu spuneam adresa laughing))

| Sofer a răspuns:

Axeazate pe școală sa ai un joc bine plătit sa fi potent financiar. Nu e ușor sa îți faci sau sa menti o relație dar continua sa cauți fete care se potrivesc cu tine.

| Mosotti a răspuns (pentru Justme79):

Mersi draga, chiar ca-s tinerel, na, lasa ca am zis de bine, pai daca tot ai dat adresa, na, am considerat ca deja se stie. Ca oricum putea oricine intra si sa vada, dar tot parere buna o sa aiba. Altfel normal ca nu ziceam nimic despre. Ma mir cum de nu s-a uitat vreunu la tine pana acum adica cum zici, ca nu s-a uitat.

| NYØ2002 explică (pentru Mosotti):

La scoala e ok, ma inteleg cu colegii! Cu altii da si cu unii nu!
Is mult mai de treaba colegii si sunt de la țară! Profesorii sunt foarte de treaba! Numai ca eu nu prea invat! Am zis in gandul meu macar sa trec clasa! ca oricum bacul nu il iau! Ca sunt varză mai ales la matematica, in generala am ramas numai corigent la mate, eu la profil de liceu am avut noroc ca am intrat adica pe locurile ramase la profil:Tehnician in Activitati de comert!

| SilentRain a răspuns:

Păi boss, nu sa se schimbe nimic în viața cu atitudine asta
Asa iti ratezi toată viața cu mentalitatea asta, pune mana si repară ce consideri ca nu funcționează la tine Si asa se schimbă și viața ta
Ca nu ai gagica la 18 nu e ceva de speriat alți nu au nici la 40 de ani

| gemeni6226 a răspuns:

Daca toti ar fi murit care nu aveau prieten sau prietena la 18 ani cred ca pe glob abia ar fi oameni.Nici eu nu as fi existat acum daca as fi vrut sa mor ca nu am avut prieten la 18 ani.

| NYØ2002 explică (pentru SilentRain):

Astea care au 40 de ani au avut parte de o iubita macar si de primul sarut

| SilentRain a răspuns (pentru NYØ2002):

Nu toți

| Celcestietot a răspuns (pentru NYØ2002):

Nu sta treaba asa, citeste singur din Biblie si afla. Faci ce vrei, dar este gresit sa iei de buna teoria lui Darwin cand nici macar nu s-a gasit legatura dintre noi si stramosul tuturor primatelor.
Fara asteptare nu rezolvi nimic, asa ca mai trebuie sa astepti.

| Celcestietot a răspuns (pentru Mosotti):

Treizeci de ani este minimul mai aproape de realitate.

| Mosotti a răspuns (pentru NYØ2002):

Vezi? Deci ce intelegi cu unii, asta e bine, cu scoala ce sa zici, aia este, faci o meserie.

| Mosotti a răspuns (pentru Sofer):

Stia si el sa se axeze pe scoala, dar asa ii e felul, nu este el pentru invatat, va face o meserie si aia e, ca acolo se va pricepe.

| Mosotti a răspuns (pentru NYØ2002):

Cum zice silent, nu toti, si aia care nu au avut nici pana la 45 ani, sunt bine mersi, stai linistit.

| Justme79 a răspuns (pentru Mosotti):

Ziceam si eu asa ca sa pot sa il ajut pe copilul asta...

| Mosotti a răspuns (pentru Justme79):

Da, sper sa va intelegeti pe FB.