| NYØ2002 a întrebat:

Salutare lume.Sunt pe moarte si inante sa mor vreau sa va spun tot ce ma doare:
Nu sunt bun de nimic.La scoala sunt prost la invatatura,mi-am pierdut mult din memorie din cauza telefonului, toti isi bat joc de mine si tot orasul ma stie de porecla,,Guta', eu chiar urasc manelele si multi imi spun ca seman cu Guta dar nu e adevarat.
Nu stiu sa vorbesc cu fetele, sunt urat, sunt inchis la culoare. Fetele de la campus toate il striga ca Manu ca e cel mai tare, frumos etc
Am 17 ani si nu am avut iubita niciodata.Eu sunt foarte disperat dupa fete.
Cand o sa mor toate fetele o sa ma placa ca vai ce baiat frumos a fost.
Mai bine mor, adio TPU si sper sa fiti fericiti, nu ca mine ghinionist ca fetele sa nu se uite dupa voi, oricum nu sunt folositor in viata.
Adiooo

Răspuns Câştigător
| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.116111.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Acum poti primi consiliere gratuita si direct de pe telefonul mobil, descarcand aplicatia noastra http://www.116111.ro/descarca-aplicatia

Asteptam sa te ajutam!

9 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Esti in depresie. Antidepresivele, prescrise de un psihiatru, iti vor ridica moralul, încrederea în tine. Vei vedea ca poti sa faci fata vieții și vei avea si prietena. Trateaza ti depresia!

Răspuns utilizator avertizat
| Donsavas a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Nu,nu "face" mai rau daca respecti tratamentul.

| alexalx1234 a răspuns:

Si eu sunt intr-o situatie asemenatoare, doar ca eu am si o scolioza la coloana din 2011 si nici acum nu am reusit sa scap de ea, indiferent de cate tratamente am avut. Nici la mine nu se uita fetele si tot nu ma gandesc la sinucidere, asa ca nu o mai face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Timp de 16 ore pe zi, 7 zile din 7, la numerele 0722-116.123, 0755-116.123, 0761-116.123, Asociaţia Sf. Damian oferă consiliere psihologică. Se poate primi consiliere şi pe Facebook sau email.
https://www.ziaruldeiasi.ro/......74532.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ești pe moare... Cred ca deja i-ai rupt și spatele cât ai stat calare pe ea.

| Clytia a răspuns:

Eu sper că ești ironic. Sper că e o glumă proastă, sau în felul ăsta vrei să atragi atenție. Dar dacă nu, de ce ai vrea să faci asta? Din cauza că nu se uită nicio fată după tine?! Ei, asta e o prostie. Sunt sigură că există și cienva pentru tine.
Nu ești folositor în viață? Oricine poate fi folositor în lumea asta, dacă își dorește asta și are puțină voință.
Să-ți mai spun ceva: sinuciderea e o soluție permanentă pentru niște probleme temporare.

| MPersephone a răspuns:

Crede-ma, nici dupa moarte nu iti vor atrage atentia. Nu esti urat, aspectul tau fizic nu e problema. Mentalitatea e problema, dar ti-o poti schimba daca doresti. Oricum nu vei murisi daca ramai in locul in care esti emotional, iti va face mai rau.