| NYØ2002 a întrebat:

Am o problema.Tot orasul mă stie de porecla,, Guță" si mie nu imi place porecla si urăsc manelele. Daca ma mut in alt oras mi se schimba viata?

10 răspunsuri:
| ANAHsneaman a răspuns:

Bună!
M-am amuzat puțin recunosc!
Nu e o problema atât de gravă încât sa îți faci griji.
Daca nu îți place porecla respectiva, explica-le respectivilor care te striga, ca pentru tine e deranjant. Sau nu mai răspunde, atunci când ești chemat cu aceasta porecla!
Simplu nu?
Daca dorești sa te muti, nu vei avea nici o problema. Atâta timp cât nu le vei spune tu porecla happy
Oricum ma îndoiesc ca omenii din comunitatea respectiva te vor asfalta pe strada întrebandu-te care îți este porecla.
Numai bine!

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să nu mai dai importanță pe ce zice lumea.
Nu lăsa să te afecteze astfel de chestii.

| NYØ2002 explică (pentru Andreeush):

Vreau sa ma mut in oras ca multi fac misto de mine, si nu vreau sa ma stie nimeni de guță. Cred ca dupa liceu ma duc la armata fara bac si cred ca o sa ma puna sa stau la campulung sau imi pot alege eu un oras. Stii vreun oras unde pot trai cu 2000-3000 de lei? Chiriile sunt scumpe?

| BunaZiuaMerio a răspuns:

Nu are nimic guta.Conteaza ca oamenii te stiu.Esti popular

| NYØ2002 explică (pentru BunaZiuaMerio):

Nu vreau sa fiu popular ca guta

| SatraBenzbest a răspuns:

laughingte inteleg.Si eu am am avut multe porecle, la gradinita toti ma strigau:'Ana banana'. Doamne, cat plangeam.Dar pana la urma e doar o porecla, nu cred ca o zic din rautate.Si priveste partea buna:Guta este unul dintre cei mai iubiti manelistiti din Romania.Nici mie nu imi plac manelele. Daca chiar te deranjeaza asa rau toata treaba asta poti explica care e faza, insa nu iti promit ca vor inceta.Asa sunt copiii, adolescentii si chiar adulti, se tachineaza.Si nu te muta din oras, doamne, de ce ai face asta pentru un lucru asa de mic?laughing)

| NYØ2002 explică (pentru SatraBenzbest):

Nu numai din cauza poreclei, si din cauza ca toti ma iau de prost, fac misto de mine si din cauza ca nu am iubită si m-am si plictisit de orasul meu ca e prea mic, si vreau unul mai maricel sa am ce vedea. Orasul meu e mai mic decat Vaslui, husi se numeste.Si apropo urasc asa de mult popularasi manelele ca nu vreau sa aud de ele cu toate ca taicamio e lautar (canta la orga)si ma bate la cap si noaptea.Eu ador foarte mult muzica trap:Artisti Ian si azteca-bag un blunt

| SatraBenzbest a răspuns (pentru NYØ2002):

Ian? Azteca? Imi placi, esti de-al meu.Bro,acum,dupa ce mi-ai povestit cred ca ar fi ok sa pleci in alt oras, acum depinde si de posibilitatile tale, te poti muta de unul singur din oras?

| NYØ2002 explică (pentru SatraBenzbest):

Pai eu dupa ce termin scoala ma duc la armata fara bac, si cica s-ar putea sa ma duc la campul lui sau imi pot alege orasul care vreau eu.Cum te cheama per Fb da-mi link

| Deliab a răspuns:

Da