| anul a întrebat:

Va rog dati-mi o idee de cadou unei fete din clasa de craciun trebuie la scoala sa dam un cadou pentru cineva imi doresc un cadou cat mai original si special

2 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Intai si intai trebuie sa o cunosti cat de cat.

Daca nu o cunosti atunci niste idei de cadouri intalnite destul de des sunt esarfele, ciocolata, animalele de plus etc.

TOTUSI, nu iti recomand asa ceva pentru ca lucrurile de genul sunt inutile daca nu sunt considerate dragute de respectiva *sau daca nu ii place ciocolata*

Niste idei care mi-au venit pe moment ar fi:
- globuri de brad pictate manual
- o carte *doar daca stii ca ii place sa citeasca si daca esti sigur ca alegi genul potrivit*
- cana personalizata cu desene de Craciun sau cu un serial la care stii ca se uita *si care ii place*
- lantisoare sau bratari ce au legatura cu zodia ei
- lantisoare sau bratari din pietre semipretioase *ex onix*

Succes! Tu o cunosti mai bine decat noi deci ar trebui sa stii ce ii place. Daca nu stii atunci te poti informa pe Facebook... daca nu reusesti atunci ramane varianta clasica - cutie de ciocolata buna si un animalut de plus (depinde ce buget ai).

| Ririanuta a răspuns:

Pai daca vrei sa îi dai un cadou mai special poti alege dintre:
O agenda, o felicitare, cercei cu moş crăciun sau globuri (îi poti face chiar tu), o bratara, o carte, un set de pensule, un monopoli, un puzzle, un lantisor, o bentita, o poza cu voi doua inramata, îi poti confectiona o cutie de bijuterii sau o poti cumpara, îi poti face un scrub de buze.
Sper ca te-am ajutat si sa îmi spui ce cadou i-ai daruit. Te pup si toate cele bune