| anonim_4396 a întrebat:

Va rog frumos ajutati-ma! Mi-am bagat jocul Sims 3, dar nu stiu ce are de nu merge.Cand vreau sa ma joc pe el, trebuie sa dau pe o sagetica adica sa dau Play. Iar dupa aia imi scrie asa: No game disc found! Please insert The Sims 3 game disc before proceeding. Ce pot face sa nu mai imi apara asta si sa ma pot juca? Mentionez ca l-am luat de pe net. Funda

1 răspuns:
| ionnelu a răspuns:

Pai ca sa instalezi jocu asta probabil ca ai folosit Daemon Tools. Asta e un program care simuleaza un CD. Jocu descarcat este sub forma unui fisier cu iconita un CD. Pai tu trebuie sa simulezi cu Daemon Tools pachetul asta (iconita cu CD) deoarece calculatoru are nevoie sa creada ca ai jocu pe CD bagat in calculator.
Daca intri in My computer acum vei vedea ca ai mai multe CD-rom-uri unu dintre ele daca intri vei vedea ca e jocu.
Vezi ca o sa te plictisesti foarte tare de jocu asta dupa cateva saptamani.