| Gumitsăă a întrebat:

Va rog frumos care poate sa-mi dea si mie niste status`uri misto, de indiferenta, de suparare sau de alea pentru prieteni adevarati. Fundaa pentru cele mai mumoase :*:* Ms!love struck

Răspuns Câştigător
| FloriiDirectioner a răspuns:

Pentru prieteni addevarati:

Nu ma judeca pentru ca tu nu poti fii ca mine!
A friend in need is a friend indeed!
Prietenii vin si pleaca, doar cei fideli raman!
Rudele ti le da Dumnezeu, prietenii ai dreptul sa-i alegi! Am ales ce-am vrut!
Un prieten bun ca tine, trage la un om ca mine!
Radeam ca un ciob de-o oala sparta pana sa apara tigaia! rolling on the floor
Singura modalitate de a avea un prieten, este ca tu la randul tau sa fii un prieten!
Un prieten este un singur suflet impartit intre doua trupuri!
Nu judeca un om dupa greseli, ci dupa prietenii!
Arata-mi cu cine te-mprietenesti ca sa iti spun cine esti!
Suferinta nu e cauzata doar de dragoste, ci si de prieteni!
Un prieten adevarat e cel care pune in fata lui orice pericol ca sa te scuteasca pe tine!
Cel mai bun prieten e cel care si-ar da si viata pentru fericirea ta, nu care ti-ar lua viata pentru niste bani!
Prietenii ti alegi, asa ca nu te grabi!
Un prieten bun e cel care te ajuta cand ai nevoie, nu dupa ce nu mai trebuie!
Un prieten este un dar care ti-l acorzi tie!
Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

*Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei. (A boyfriend stabs you in the heart, a stranger stabs you in the front, a friend stabs you in the back, but best friends don’t carry knives.)

*Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare…

*Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat. (True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget.)

*Daca saruturile sunt valuri/ Iti voi da o mare./Daca imbratisarile sunt raze/ Iti voi da un soare./ Daca prietenia ta e o stea/Iti voi darui toata galaxia /Pentru ea.

*Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI. (I’m sorrounded by angels. I call them FRIENDS.)
Statusuir pentru indiferenta:

Stiu am un talent nativ, sa folosesc un zambet fin pe post de sedativ

Sunt o fata cu tupeu si fac numai ce vreau eu:X

Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.

Prietenii adevarati tin la tine Si sunt langa tine si la rau si la bine Nu te barfesc pe la spate Ci te ajuta chiar in toate

Nu mai sunt fetita pe care o stiai tu mai demult... Poate nici n`ai observat de la un timp am mai crescut

Vreau ceva doar pentru mine, ca stiu cum sa-mi mearga bine, daca ma intreb de tine... du-te tare cat te tine!

Te privesc cu sila, nu-mi provoci decat mila Plagi incontinuu si spui ca doar tu esti de vina Stii…dar e putin cam tarziu Nici eu nu sunt asa cum as vrea sa fiu

orice minut, e un inceput, viata merge inainte indiferent de ce ai facut, poate ai gresit, poate ai mintit, ti-am mai spus, ne vedem acolo sus

Te tin la distanta, Ma fac ca nu iti dau importanta, Situatia`i mai complicata, Sunt o fata RASFATATA

Multi imi gasesc defecte impresii in cap, zi de zi cate un fraier se crede baiat de baiat

Nu incerca sa ma judeci dupa aparente, Sau dupa vorbe scoase de niste zdrente

Am invatat sa iubesc tot ce era al meu, Dar am putut sa traiesc si fara ce nu aveam!

Zambeste celor ce te urasc sa simta ura ta, Zambeste celor pe carere ai iubesti, sa simta dragostea ta, Iar daca vreodata cei pe care ai iubesti te vor trada, zambeste sa simta indiferenta ta

Intodeauna fetele au iubit cu inima, dar cum baietii nu au reusit sa treaca dincolo d forme, s`au hotarat si fetele sa nu mai treaca dincolo d portofele

Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme, tot as glumi!, pentru ca stii, viata e grea si lumea e rea, Cum as putea sa rezist, daca nu m`as purta asa?
Statusuri de suparare:

1. Cel mai rau fel in care simti absenta cuiva este sa stai langa el si sa stii ca nu va fi niciodata al tau.

2.Viata poate fi inteleasa doar privind in urma, dar poate fi traita doar privind inainte.

viata e plina de necazuri dar si bucurii……. asa ca incearca sa fi tare cu fiecare pas.

3. E atat de frig…lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata.

4.Dorul e focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile.

5. Dragostea e un munte pe care il urci rizind si il cobori plingind.

6.Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca.

7.Tristetea trece, lacrimile se usuca, rana se vindeca, raul se uita, dar acum le simt pe toate, odata cu ele trec si eu.

8. Cea mai grea lovitura in sufletul meu, este sa ma simt in plus acolo unde altadata eram totul!

9.Dorul e focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile.

10. A cazut si ultima petala de trandafir s-a uscat si s-a pierdut mandra in toiul unei nopti tarzii de toamna.

11.Am invatat ca oricat ai plange lumea nu se opreste in loc pentru durerea ta.

12.Am intrebari de pus, raspunsuri de dat, ganduri de ascuns, oameni de uitat!

13. Daca as fi copil mama mi-ar spune ca totul va fi bine, daca as fi copil mi-as lua jucarie si as uita totul, daca as fi copil o gluma m-ar binedispune, dar nu sunt, azi toate astea ma streseaza, as vrea sa mai fiu macar acum putin copil.

14.Am invatat sa visez. Dar in acelasi timp invat sa-mi tin ochii deschisi...Realitatea nu este asa frumoasa cum vreau eu. Dar o accept asa cum este.

15. Fiecare cuvant e o speranta in plus … fiecare clipa trecuta, imi spune ca moartea mea e aproape, iar eu inca visez!

Funda?

1 răspuns:
| Andra948 a răspuns:

PRIETENII FALSI: Niciodata nu-ti cer de mancare.
PRIETENII ADEVARATI: Din cauza lor nu mai ai mancare.
PRIETENII FALSI: Se adreseaza parintilor tai cu D-l/D-na
PRIETENII ADEVARATI: Se adreseaza parintilor tai cu TATA/MAMA
PRIETENII FALSI: Te vor scoate din inchisoare si-ti vor spune cu ce-ai gresit.
PRIETENII ADEVARATI: Se vor aseza langa tine spunand "Fir-as... ce-am belit-o... da a fost marfa big grin!"
PRIETENII FALSI: Nu te-au vazut niciodata plangand.
PRIETENII ADEVARATI: Plang alaturi de tine
PRIETENII FALSI: Iti imprumuta chesti pentr cateva zile ca mai apoi sa ti le dea inapoi.
PRIETENII ADEVARATI: Iti tin lucrurile atat de mult incat uita ca erau ale tale.
PRIETENII FALSI: Cunosc cateva lucruri despre tine.
PRIETENII ADEVARATI: Ar putea sa scrie o carte despre tine numai cu citatele tale.
PRIETENII FALSI: Te vor lasa in urma daca asa a facut si restul lumii.
PRIETENII ADEVARATI: Vor lua tot restul lumii la capace pentru ca te-a lasat in urma.
PRIETENII FALSI: Vor sta la usa de la intrare.
PRIETENII ADEVARATI: Intra direct innauntru si spun "AM AJUNS ACASA!"
PRIETENII FALSI: Sunt pentru o perioda.
PRIETENII ADEVARATI: SUnt pe viata.
PRIETENII FALSI: Iti vor lua bautura de la nas cand vor crede ca ai baut destul
PRIETENII ADEVARATI: Se vor uita la tine cum te impiedici peste si vor spune "Termina-ti bey paharu de baut si ca nu inrosim alcoolu'."
PRIETENII FALSI: Vor ignora mesajul asta
PRIETENII ADEVARATI: Il vor trimite tuturor prietenilor in speranta ca il vor primi inapoi! [daca te ajuta cu ceva big grin]