| piscot a întrebat:

Va rog frumos sa mi recomandati un site unde pot gasi alfabetul chinesc si cel japonez... dar cu literele exact nu la misto.va mai rog frumos sa ma ajutati sa gasesc cuvantul potrivit la fraza "nu te voi uita niciodata" adica as vrea sa concentez toata fraza intr un singur cuvant!

6 răspunsuri:
| SweetCandy a răspuns:

Scrie pe google alfabet chinezesc sau japonez si astfel o sa gasestihappy

| nickname.a.plecat.de.pe.tpu a răspuns:

Nu te voi uita niciodata = 你永远不会忘记 (chineza)
nu te voi uita niciodata = あなたは決して忘れません (japoneza)

cel putin asa am gasit pe site-ul http://dictionar-online.net/dictionar-roman-chinez.html

| DoomNEzeu a răspuns:

Nu vei gasi niciodata pentru ca in limba chineza exista pesete 2300 de caractere si vreo 10 dialecte.Numai cu un profesor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai in ce oras esti? Tu nu ai chinezi pe acolo? In Bucuresti colcaie, te duci in Europa si intrebi un tarabagiu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.cartiaz.ro/......wnload.php 1000 de kanji