| anonim_4396 a întrebat:

Vă rog mult răspundeți, am nevoie de păreri please:

DOARE FIECARE CLIPĂ
VIAȚA E O RISIPĂ
DE VISE FĂRĂ ROST
Am văzut cum soarta îmi șterge trecutul
E o minciună totul
Un sfărșit

E un DESTIN CRUD
E PREA MULT
E un joc mut pe care l-am pierdut
E doar un GÂND RĂU
E așa greu
Să fiu eu AM ÎNVĂȚAT SĂ LUPT!

Aceste versuri mă definesc complet, am scris cu litere mari unele cuvinte fiindcă acelea mă definesc cel mai mult. Dacă muzica nu există, eu nu exist, dacă muzica e proastă, să nu mai îmi zici pe nume.Atunci când ascult melodii realiste simt o senzație plină de... e ceva inexplicabil, e ceva ce dacă i-aș povestii cuiva nu ar putea înțelege. Voi de fapt nu înțelegeți, nu este numai IUBEREA MEA PENTRU MUZICĂ, e o poveste a vieții mele foarte(extrem)de tristă, deci nu vă dau dreptul să criticați. Iubesc muzica mai mult decât pe părinții mei, mai mult decât pe orcine. O tratez ca și pe nimeni, deșii nu este decât un cuvânt al limbii române(muzica)este sfântă, o IUBESC, am pus acele cuvinte cu literă mare deoarece acelea mă definesc, nu din cauză că îmi place muzica, fiindcă muzica ma ajutat prin multe, a fost cheia de a merge mai departe, dacă nu descopeream pasiunea pentru ea eram moartă, să vă spun:

În 2006 am avut un accident rutier, când eram la TI(terapie intensivă)am văzut o fetiță care nu avea o mână și un picior, și totuși vroia să cânte, la baie(când am ajuns pe secție)am început să cânt, am înțeles că ăsta este rostul meu în viață, aveam mâna în ghips, era un concurs de cântat, mi-am dat mâna jos din ghips și m-am dus la el, după care, trebuia să fac o operație, nu puteam să o fac, m-am gândit că nu vreau să ajung să îmi pierd mâna(DF)și am făcut-o, cât de greu a fost, am făcut-o pentru muzică, deci dacă nu o întâlneam, acceptam să trăiesc cu o mână, am 17 ani și dragostea, minutele, orele petrecute în fața icoanei, speranța și lupta mea nu au dat roade până la aceatsă vărstă, cum spune în melodie E DOAR UN GÂND RĂU, E AȘA GREU, E UN DESTIN CRUD, VISE FĂRĂ ROST!

1.Credeți că dragostea mea e reală?

2. Ați mai întâlnit o astfel de dragoste?

P. S Nu accept răspunsuri puse în bătaie de joc de la oamenii necultivați, răspunsuri serioase.

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Adelina...
De mult timp te vad pe site si,fara sa vreau,te intalnesc mereu.
La inceput ne-am certat,dar vreau sa-ti spun ce am constatat in legatura cu tine,cred ca ajuta, intr-un fel.
Dragostea ta pentru muzica, modul in care iti atinge inima si viata sunt foarte impresionante.Si,marturisesc o sensibilitate enorma,poate gresit inteleasa,de multe ori,de ceilalti.
Este pasiunea ta,focul care-ti arde in suflet si fara de care nu poti exista.
La inceput,acum cateva luni,modul in care iti declarai pasiunea si dragostea ta pentru muzica,erau cumva exaltat,exagerat.
Incet,cu trecerea timpului,ai inceput sa iti domolesti exaltarea, ti-ai schimbat gusturile in mod superior, dar pasiunea ta a ramas.La fel de puternica,la fel de covarsitoare.
Imi amintesc o Adelina care tresarea numai la pomenirea numelui de Lala Band,acum ai inteles cumva,de fapt,incepi sa descoperi adevarul.
Si,sunt foarte mandra de tine,crede-ma!
Ai facut niste pasi uriasi, in numai doua luni.
Legat de ceea ce te doare pe tine, uite ce am eu sa-ti spun.
Ai 17 ani si ai trecut prin momente foarte grele vad,dar din care ai luat doar binele,ai stiut sa te inarmezi cu puterea asta extraordinara sa-ti urmezi visul!
Esti trista si dezamagita acum,ai senzatia ca totul e in zadar, ca alergi fara sa stii unde, ca dragostea si visul tau nu sunt reale!
Tocmai asta m-a convins pe mine ca pasiunea ta e reala.
Nu te descuraja.Nimic nu e usor in viata,pentru orice nimic trebuie sa lupti,iar tu acum ai un scop,e idealul tau,e visul tau cel mai drag,stii cat de mult conteaza?
Foarte putini tineri stiu ce vor,la varsta ta!
Doare sau nu,urmareste-ti visul,ai puterea si taria sa o faci,omul rezista si suporta in conditii inimaginabile!
Bucuria va urma dezamagirii!
Niciodata viata nu-ti ramane datoare,sa stii,ce iti ia azi cu o mana,maine iti da cu cealalta!
Continua sa incerci,sa cauti,sa te zbati,chiar daca ti se pare inutil.
Urmareste-ti visul!
Tenacitatea,incapatanarea si hotararea, te pot aduce acolo unde iti doresti atat de mult!
Mi-ar place, peste 10 ani,sa vii sa concertezi in Atena si sa te aplaud de pe un scaun anonim, in public.
Lupta, Adelina!
Sa crezi in tine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!

Mulțumesc tuturor pentru răspunsuri.

| BuBu2403 a răspuns:

1. da normal, nu esti nici prima persoana si nici ultima care iubeste atat de tare muzica.
2. si colega mea de banca are aceeasi pasiune si e la fel ca tine, doar ca ea e cu piciorul.

| Reic a răspuns:

Da, dragostea ta e reala. Eu, la fel ca tine, iubesc muzica enorm, doar daca este muzica care ma reprezinta, nu muzica de 2 bani facuta de unu de pe strada care zice ca e cantaret si etc.Nu am mai intalnit o astfel de dragoste si te admir pentru ce ai facut si sper din toata inima sa iti revii si sa vezi totusi partea plina a paharului, aceea ca inca mai ai viata in fata si te poti bucura de ea, indiferent de cum e, iar Dumnezeu te va rasplati pentru rabdarea avuta, sunt sigur de asta.

| iubesclalaband a răspuns:

1.m 10 ani si nu ai cuom sa crezi ca dragostea pentru muzicaa nu e rela

2.nu