| Superior a întrebat:

Va sperie gandul de moarte, de inexistenta si extinctie totala?

22 răspunsuri:
| DeathIncarnate a răspuns:

Absolut deloc.

| RAY a răspuns:

Nu,cand treci prin asa ceva numai iti este frica de moarte, dar, nu vrei sa mori, te bucuri mai mult de viata, de cei dragi care sunt langa tine si care au fost langa tine la greu

| Drimmero a răspuns:

Da, ca nu as mai putea sa am parte de ceea ce iubesc, de ceea ce imi place sa fac si ca totul s-ar incheia brusc, as regreta enorm doar gandindu-ma.

| Andreeush a răspuns:

Cred că este normal să ne fie oarecum frică însă e ceva ce trebuie să acceptăm.
Mai devreme sau mai târziu toți murim.

| Frank51 a răspuns:

Nu stiu pe cine nu ar speria.

| SilentRain a răspuns:

Nu

| Holiday a răspuns:

Problema reala nu e ca mori, ci cum mori. O moarte in somn ar fi perfecta. Dar pana la urma miliarde de oameni au facut-o deja, deci e doar rutina in ultima instanta.

| Superior explică (pentru Holiday):

De ce ar conta cum mori?
Stii vorba aia,"Toate trec pana la urma" laughing)))))))
Prefer sa fiu constient de momentul in care mor.

Răspuns utilizator avertizat
| SG1995 a răspuns:

Neh, e ceva normal, uneori îți și dorești să mori.

| mentholinks a răspuns:

M-ar speria doar daca as fi sigur ca se va si intampla asa.

| Ineys a răspuns:

Da, imi place lumea in care traiesc acum si nu vreau sa se schimbe ceva. Mi-ar placea ideea de viata vesnica, pacat ca e doar fantezie.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Ca bunica-mea la cei 90 de ani ai ei fix la asta ii mai sta gandul dupa o viata traita la tara cu toate greutatiile pe care le-a avut cu 5 copii si alea alea, pe bune acum frate fix asta e grija ta, acum cand esti in floarea tineretii si ar trebui sa iti traiesti viata.

| Superior explică:

De ce ar conta cum mori?
Stii vorba aia,"Toate trec pana la urma" laughing)))))))

| Superior explică:

Eu cred ca cam minti.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In acest minunat moment, nu
https://imgur.com/a/qk3xmgt

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam deh. Dar probabil pentru ca am imi pun probleme nesemnificative pe mine, si trebuie sa lucrez la cultura mea la bostan, emotionala si chiar spirituala. Dupa pot muri linistit.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Nu.
Alții își doresc să moară.
De ce să îți fie frică?
Când mori, mori!

| LupusDei1993 a răspuns:

Absolut deloc.

| IoanaRoman09 a răspuns:

Cu siguranta NU

| xRaduC a răspuns:

Recomand clipul asta:
https://www.youtube.com/watch?v=gjFFEY8hf5w
Pe scurt, nu.