| Chio9 a întrebat:

Vara dusuri fierbinti, iar iarna dusuri reci.

Pareri pro si contra.
Justificare!

12 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Să te văd cum faci dușuri fierbinți vara, la 40 de grade, iar iarna, când e un frig de îți îngheață și sufletul, te bălăcești în apa rece (poți să chemi salvarea dinainte și direct la reanimare cu tine)...

Ești ușor masochist? Sau?

| Chio9 explică (pentru NOname):

Vara : Dusu rece iti raceste organismu, iar cand ai contact cu soarele acesta automat il incalzeste rapid, de unde si senzati de cald. Un dus fierbinte vara iti incalzeste organismu, iar cand ai contact cu soarele, organismul fiind incalzit, soarele nu il mai incalzeste asa tare si nu mai simti caldura.
Iarna : Dusuuri reci, organismu se raceste si nu easa afectat de racoarea de afara, deci nu simti frigu. Dusu cald iti incalzeste organismu iar frigu tinde sa-l raceasca repede, de unde si senzatia de frig.

Parerea mea, si v-as ruga domnu 'userul anului' sa nu ma mai jigniti.

Logic ii cum ti-am explicat eu, acum ce face lumea e alta.

| Dina a răspuns (pentru Chio9):

Nu stiu tu de exemplu ai spus ca vara daca faci dus fierbinte nu mai simti asa tare caldura(eu n-as zice ca nu simti as tare caldura, pentru ca nu reusesc bine sa ma usuc si iar transpir si parca am nevoie iarasi de un dus), eu fac mai des dusuri fierbinti(iarna si vara), dusuri reci, reci sa zic ca iti ingheata corpul n-am facut niciodata pentru ca nu le suport.

| Chio9 explică (pentru Dina):

Okey, gata cu dusurile. laughing
mai bine vb un pic despre altcevahee hee

Cati ani ai? De unde esti?tongue

| Dina a răspuns:

Pentru ce ai postat aceasta intrebare daca oricum stii ca toti o sa scrie "contra"?

| Chio9 explică (pentru Dina):

De ce ai raspuns tu la intrebare?

| Dina a răspuns (pentru Chio9):

Deci,daca raspundeam la intrebare trebuia sa fie cam asa "eu votez contra", dar, ceea ce am scris este o avertizare pentru ca oamenii normali vara fac dusuri reci si iarna calde.

| Chio9 explică (pentru Dina):

Kk fie cum zici tu, dar eu tot cum vreau fac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu fac si iarna dusuri calde, nu chiar fierbinti.
Fac dus fierbinte vara pentru ca imi incalzesc corpul si e mai simplu sa se obisnuiasca cu temperatura de afara. Si chiar mi se face pielea de gaina in timpul dusului fierbinte. In plus transpir si ma racesc mai repede la modul gheata. Plus ca ma indop cu sosuri picante. Este o metoda perfecta pentru racorire desii unora li se pare fara sens cum si purtarea tricourilor negre. De ce ai purta vara tricouri albe prin care trece soarele si nu ai purta ceva care sa te protejeze de el? straight face
La naiba cu ideile preconcepute.

Fundabatting eyelashes? E ca si cum mi-ai da un os, as sti ca am facut ceva binebatting eyelashes puppy dog eyes.

| xRainyDay a răspuns:

Nu.
Adică iarna, e un frig de-ţi îngheaţă picioarele şi mai faci şi duş rece?
Şi vara, e o căldură monstruasă şi te gândeşti la un duş fierbinte?!

| Chio9 explică (pentru xRainyDay):

Nu. adica? laughing am intrebar pro sau contra.
Da iarna fiind friga facand un dus putin mairece organismu sa raceste si cand iesi afara nu mai simte asa tare frigu.
Vara fiind foarte cald cu un dus fierbinte organismu se incalzeste si nu mai e afectat de caldura in asa mare masura deci no sa-ti mai fie cald.

Parerea mea. Acum fiecare face cum vrea.

| Lauria a răspuns:

Contra.
Ar trebui să fie invers, deoarece vara e cald, mai facem şi duşuri fierbinţi ca să ne încălzim şi mai tare? Iar iarna e frig, avem nevoie de un duş fierbinte.