| radugeorge25 a întrebat:

Vi s-a intamplat sa luati o nota mica la teza si sa va fie frica sa le ziceti parintilor? si cand leati zis cum au reactionat? eu am luat 7. nu stiu ce s-a intamplat cu mine si acum mi-e frica sa le spun parintilor. dati-mi niste sfaturi! dau funda.

Răspuns Câştigător
| Mist a răspuns:

7? nu este o nota mica
10 este pentru dumnezeu 9 pentru genii 8 pentru profesori si 7 pentru elevi
ei stiu ca nu-i o nota mare dar nu cred ca te vor omora (sper), spune-le ca ai avut un moment prost si ca o sa incerci pe cat posibil sa nu se mai repete
bafta big grin

7 răspunsuri:
| Tourniquet a răspuns:

7 intr-o teza e chiar ok. Dar, depinde de clasa si cum era teza... grea, usoara.
Nu te teme. Spune-le ca ai luat un 7. Capul sus, nu te va omori nimeni! big hug
Stii, eu am luat un 3 la desen. Nu prin teza, test. Pur si simplu. Nu-mi iesea un desen in clasa si aia nu stiu ce avea cu mine la momentul respectiv. Pac, pac "Cum te numesti? 3!"

| SalutTpu a răspuns:

Daca nu vrei sa le spui de 7 si esti sigura ca nu pot afla adevarul, poti sa : de exemplu daca mai ai un 10, 9, 8, 9, 10 iti iese cu 7-le din teza 8, 65 adica 9 si le poti spune ca ai luat la teza 8.
Totusi nu ar trebui sa ii minti dar daca ai niste parinti care nu pot intelege...
Bafta.happy

| KrUeLlA a răspuns:

Daca tu cu 7 te temi
eu cu 3 trebuia sa fiu moarta sau ce?

| alexutza222 a răspuns:

Sincera sa fiu si eu am luat la romana(ora MEA PREF ANUL TRECET 7, 05 LA TEZA) da pentru ca am stiu ca am invatat si ca am gresit ca o proasta unde era mai usor. insa d-l prof ma mai ascultat (stiind ca invat de obicei) si mi-a iesit 9( in alti anii aveam 8) deci daca inveti in viitor nu nimic pierdut

ps toate notele sunt pentru elevi. si intr-o zi toti o sa luom si un 2, 3, 4, 6,... (am luat si eu 4 tot la romana-ora mea pref. dupa cum am mai spus) stai linistita nu e un capat de tara

| WeedOo a răspuns:

Sall pai tu ai luat 7 si ti se pare nota mica? Eu am luat si mai mici si le-am spus si nu mi-au zis mai nimic decat ca sa vad cu sot media buna sau sa am grije sa iau note bune! Sfatu meu spune-i ca nu o sa se antample nimic big grin

| radugeorge25 explică:

Dar niciodata nu am avut note mai mici de 8. si le-am spus si nu mau certat. mi-au spus sa nu se mai intample.si oricum mai aveam un 10 si un 9.ms ptr.raspunsuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.si eu am luat un 7 la teza la engleza ( materia mea preferata ) la romana nu cred ca am gresit ( ador romana, parca vad si acolo un 7-8 din prostie crying ), insa la mate sigur iau un 3.ptr ca am gresit toate exercitiile ...no sa ne puna 3.ne pune 4 + un punct pentru participarea la o lectie deschisa si niste spectacole, ei bine 5... sper sa iau mai mult de 3
Nu's asa buan la mate, dar aveam media 8 straight face. acum parca nu stiu.si eu am avut momente proaste in care desi invat ( pentru ca invat la toate materiile ) mi se intampla sa gresesc

La engleza, am gresit la un exercitiu de care eram 100 % sigura ca e bine si nu m-am mai uitat peste el, nu stiu dc straight face
Deci, nu e un capat de lume. Asta e. Si mie mi'e frica de parinti, poate nu frica, ci rusine, pentru ca stiu ca puteam mai mult straight face