| anonim_4396 a întrebat:

Vi s-a intamplat vreodata sa va uitati in oglinda si sa simtiti ca nu va vedeti pe voi? Nu stiu cum sa explic.
Noi din oglinda suntem noi din realitate?
Poate ca suna stupid, dar mereu m-am intrebat asta.

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Da pe cine frate sa vad pe soramea? logic ca te vezi pe tine, daca esti transexual da e o posibilitate nu te recunosti in corpul ala
Noi din oglinda suntem noi din realitate?
nu chiar e o mica diferenta dar mica, da noi suntem urati, frumosi noi suntem asa suntem trebuie sa ne acceptam

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Da, mi s-a intamplat laughing)) mi-am vazut gesturile naturale in oglinda sau cand m-a filmat cineva si simteam ca nu-s eu laughing)) aiurea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oglinda doar reflecteaza ce este inaintea ei. nu mi s-a intamplat niciodata ce zici tu acolo

| oprescudorin11 a răspuns:

Mie mi s-a intamplat o data sa nu ma vad deloc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Deci oglinga reflecta realitate fara sa o distorsioneze?
Sau noi avem tendinta ca atunci cand ne uitam sa ne reglam defectele?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"Deci oglinga reflecta realitate fara sa o distorsioneze?" da, pentru ca doar atat face o oglinda reflecteaza nu modifica nimic

| T0T a răspuns:

Oglinda arată doar ceea ce este în exterior, nu și ceea ce e în interior.

| idonthaveaname137 a răspuns:

Nu. Omul nu e o carcasă. Aşa că nu văd cum de are cineva aşteptarea de a se vedea pe sine în oglindă.