| DeeaCarmen a întrebat:

Vi se pare dubios daca cineva te-ar intreba cand este ziua ta de nastere?

23 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Nu,deloc,e o curiozitate destul de des întâlnită

| Liviu a răspuns:

Probabil,probabil nu, poate vrea sa iti faca un cadou, sau poate vrea sa faca o papusa voodooo laughing off, aberez, cine stie, poate are vreun crush pentru tine happy

| Violleta2022 a răspuns:

De ce crezi ca ar fi dubios?
Este o intrebare simpla, probabil de curiozitate, ca sa afle ce zodie esti...

| Drimmero a răspuns:

Nu, de ce sa fie dubios?

| Wr3nch a răspuns:

Depinde cine e acel cineva. Daca e macar cunostinta nu. Daca e un om aleatoriu de pe strada cam da laughing

| DeeaCarmen explică (pentru Wr3nch):

Am intrebat un coleg si s-a cam atacat, cica e data personala

| Catrice a răspuns:

Dada e cineva care vine la mine pe strada, da. Sau poate l-o fi trimis cineva.

| DeeaCarmen explică (pentru Catrice):

Daca te intreaba un coleg de munca?

| Catrice a răspuns (pentru DeeaCarmen):

Aaa... de ce ar fi? Dacă e bărbat, e interesat de tine, vrea să-ți afle vârsta etc etc.

| Sofer a răspuns:

Mie unul. Nu mi se pare.

| Nemessys a răspuns:

Eu cand as primi intrebarea asta, nu conteaza de la cine ar fi, chiar si o persoana foarte apropiata, as raspunde politicos,, de ce ma intrebi?". Stiu ca este un raspuns la care nu s-ar astepta si din cauza lui si-ar face nu stiu ce pareri despre mine, dar chiar nu ma intereseaza. Daca motivul pentru care vrea sa stie data mea de nastere, ar fi pentru a-mi face un cadou sau o surpriza, atunci clar nu o sa-i raspund pentru ca eu nu sunt genul. Din punct de vedere material, am tot ce-mi trebuie, asa ca nimeni nu ma poate surprinde cu lucruri de genu', iar alte lucruri sau surprize, nu-mi plac deloc. Ba mai mult, as avea o reactie falsa de tip,, vaiii multumesc mult" cand in interiorul meu as fi ceva gen,, mda... ok ". Asa ca prefer sa evit tot circul si toata falsitatea asta. Mai ales intr-o zi in care cica,, este speciala". Mhm. De ziua noastra fiecare trebuie sa fim niste actori buniwinking.

Concluzia ar fi ca nu mi se pare dubios, dar as raspunde cu intrebarea de mai sus.

| gemeni6226 a răspuns:

Nu,chiar mi-ar parea bine ca este interesat-a.

| Ineys a răspuns:

Depinde, e un strain cu care nu ai vorbit niciodata? E un amic?
Daca e un amic poate vrea sa-ti faca un cadou de ziua ta. Daca e un strain complet pe care-l intalnesti azi si te intreaba cand ti-e ziua poate sa para un pic dubios, dar poate doar incearca sa gaseasca un subiect de discutie. Trebuie sa dai un pic de context ca sa ne putem da seama despre ce vorbesti.

| DeeaCarmen explică (pentru Ineys):

Daca te-ar intreba un coleg de munca? Unul cu care ai mai si vorbit in ultima perioada

| Ineys a răspuns (pentru DeeaCarmen):

Nu e nimic dubios in asta. Poate vrea sa-ti ia un cadou sau vor sa afle toti ca sa-ti faca o surpriza sau ca si colegi, etc.

| CleanHeart a răspuns:

Nu, i.as da raspunsul in 2 secunde, e doar o zi de nastere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu ne cunoaștem de multă vreme, să-mi fie amic sau cunoștiință, atunci da, mi s-ar părea.

| Bruno92 a răspuns:

Da te o întrebat asta, indiscutabil te place, și la cum arăți, la cât ești de sweet daca aș fi colegul tau și eu te as întreba, probabil vrea sa îți facă o surpriză.

| eckblume a răspuns:

Depinde de persoana care ma intreaba. Cei mai multi oameni care m-au intrebat de data nasterii si nu ma cunosteau foarte bine erau cei pasionati de semnele zodiacale.

| Anonima163333 a răspuns:

Depinde.Daca vine un om de pe strada pe care nu-l cunosti si te intreaba cand e ziua ta, este ciudat.

| MaryMaria333 a răspuns:

Nu, este ceva ABSOLUT NORMAL! O curiozitate. Sau poate na, vrea sa stie ca sa cumpere cadoul din timpwinking

| TeodorescuAndrei a răspuns:

Nu. Dacă e băiat e posibil să ii placă de tine si probabil vrea să iți facă o surpriză. Dar până la urmă. când e? big grin