| anonim_4396 a întrebat:

Vi se pare normal ca oamenii se plictisesc unii de altii?

Răspuns Câştigător
| relativsausigur a răspuns:

Oamenii care se plictisesc de oameni, nu sunt oameni de calitate.
Depinde care e motivul pentru care un om sta in preajma ta.
Atat in relatiile amicitiale cat si in relatiile de cuplu, ceea ce face diferenta e motivul pentru care un om sta in preajma ta.
Daca sta pentru ca ii place de tine, ca identifica in tine un charm aparte, calitati si defecte care ii permit sa te suporte...sau daca sunt pur interese lipsite de emotii, interese financiare, sexuale, singuratate, etc.
Daca e vorba de interese de genul acela, in momentul in care individul / individa isi rezolva o parte din neajunsuri, incep sa se elimine din motivele pentru care te tinea in preajma.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asta se intampla frecvent printre romani, un timp legatura e stransa si dupa cateva luni sau ani nici nu se mai cunosc, nu mi se pare normal dar daca cunosti o persoana din alta tara e mai bine

| William a răspuns:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu
Ne plictisim pentru ca suntem inconjurati de oameni predictibili stim exact ce o sa faca si spunã, cand suntem inconjurati de oameni care nu sunt plictisitori ne invata experiente, lucruri noi.
Fiind o comunicare cu mintea deschisã

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Normalul e o notiune invechita, generata de minti inguste.Plictiseala apare in urma monotoniei.Multi prefera ceva nou, ceva interesant si uita de persoanele dragi cu care s-au obisnuit deja.Pentru ei e normal.

| Victor453 a răspuns:

Da

| Raniaa a răspuns:

Nu exista plictiseala, ci dezinteres.

| liliana77any a răspuns (pentru Raniaa):

True.

| BIoody a răspuns (pentru Raniaa):

Corect.

| GazzaRecordsRo a răspuns:

Daca esti plictisitor si trist da.