| dragos9234 a întrebat:

Viata vesnica sau omniscienta?
Ce ati alege?

40 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Prefer sa fiu asa cum sant acum muritor, de viata ma plictisesc daca sant nemuritor. Nemuritor as fi doar daca as munci in toate domeniile care imi plac.

| MasterOfDisaster a răspuns:

Eu cred ca as spune ''pas'', pentru ca nici o varianta nu e prea fericita.
Nu ma tenteaza ideea de a trai vesnic, de a privi cum mor toti cei la care tin, de a privi prostia omeneasca, rautatea, lacomia, ura, pentru eternitate. Dar si omniscienta mi se pare greu de indurat, pentru ca sunt enorm de multe lucruri de stiut, si cred ca orice om ar innebuni daca ar avea o asemenea cantitate de cunostinte. Si in plus, ma gandesc ca toti oamenii ar parea niste animale salbatice in comparatie cu mine, si nu mi-as gasi locul printe ei. Stii cum e, ''prostii sunt mai fericiti''. Cred ca sa cunosti absolut totul nu aduce nici o bucurie..ci singuratate si scarba fata de restul lumii.

| Musique a răspuns:

Pur și simplu, o viață frumoasă și liniștită.

| luisanamy a răspuns:

Prefer sa nu aleg nimic. Sunt multumita cu viata care o am big grin sunt realista happy

| Azµre a răspuns:

O viața omniscientă. Prefer să știu totul decât nimic!

| Wøodenpints a răspuns:

Viaţă veşnică. Sunt unele chestii pe care chiar nu aş vrea să le ştiu.

| Oana92 a răspuns:

Viata vesnica, nu imi foloseste la nimic sa le stiu pe toate daca oricum mor!

| dragos9234 explică (pentru Oana92):

Te-ai gandit ca din moment ce le stii pe toate poti sti si cum sa traiesti vesnic?

| Oana92 a răspuns (pentru dragos9234):

E cu doua taisuri, si daca as trei vesnic as avea timp sa le invat pe toatetongue

| Oana92 a răspuns (pentru dragos9234):

P.S. daca le-as sti pe toate ce sens ar avea sa mai traiesc? ar fi plictisitor...

| dragos9234 explică (pentru Oana92):

Nu prea cred.
MA rog...este mult de discutat aici.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Pentru ce sa te mai zbati, daca esti omniscient, viata vesnica aleg.
Nu se plictiseste oare Dumnezeu, cu toata omniscienta lui? Eu m-as plictisi sa nu mai aflu nimic pentru atata timp.Saracul Dumnezeu, il compatimesc.

| dragos9234 explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Stiindu-le pe toate, nu pot sti cum sa nu ma plictisesc?

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru dragos9234):

Pai,aici e un paradox,si din moment ce nu a fost nimeni atotstiutor ca sa ne spuna,nu am de unde sa stiu...
Dar, puntem interpreta cum dorim, ne facem de cap, oricum, moartea e iminenta laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Veşnică,dar să nu mai cresc de la 20 de ani.

| neca a răspuns:

Viata vesnica din simplul motiv ca am inceput sa ma uit la doctor who

| Decrepit a răspuns:

Cunostinta-mi da orgasm.Viata vesnica ma lasa rece.Plus,oricat s-ar spune, gandurile oamenilor nu sunt plictisitoare si mi-ar placea rolul de intrus in toata tesatura aceea, a la Dom Cobb.Hmm,oare ce-as alege?

| dragos9234 explică (pentru Decrepit):

happy
Ca de obicei.....Frumos raspuns!

| Disharmony a răspuns:

Dacă am viaţă veşnică, am şi timp destul să aflu tot ce vreau să ştiu.

| victor333 a răspuns:

Lool scie pe google omniscienta si o sa aflii ce fel de intrebare ai pus...si sa stii asa ca nu exista viata vesnica si nici vreun omniscient pentru ca trebuie sa le pui intr un anumit context e ca si cum ai numara pana la plus sau minus infinit sa zicem nu ai un numar care sa fie un capat de linie

Răspuns utilizator avertizat
| elysi a răspuns:

Omniscienta

Răspuns utilizator avertizat
| answers98 a răspuns:

Vesnica, omniscienta e altceva laughing

| Seby90 a răspuns (pentru answers98):

Cred ca nu intelegi natura intrebari.

Personal cred ca ambele sunt doar niste pedepse, imagineaza-ti sa traiesti vesnic si sa iti ingropi toti prietenii si familia.

La nivelul omniscientului, ai stii atat de multe incat ti-ar fi frica sa dormi noaptea, imi prefer viata asa cum o am. Sunt mic si neinsemnat, ceea ce nu este o povara pentru mine.

| Oana92 a răspuns (pentru Seby90):

Daca ar trai unul din noi vesnic s-ar gasi antidotul pentru moarte si automat nu ti-ai mai ingroga rudele si prietenii

| dragos9234 explică (pentru answers98):

Esti pe afara!

| Seby90 a răspuns (pentru Oana92):

Da, dar imagineaza-ti ca acum ai 20 de ani poate, cat ti-ar trebui sa faci o asemenea descoperire, cateva sute nu? Think againwinking.

| Oana92 a răspuns (pentru Seby90):

Poi si care ar fi problema din moment ce as trai vesnic? Ceva ar trebui sa fac in timpul asta, nuh?happy

| Seby90 a răspuns (pentru Oana92):

Ai un deficit de atentie de neimaginat.
Imi pare rau, conversatia noastra se termina aici, nu ma voi injosi atat de mult.

O seara buna.

| Oana92 a răspuns (pentru Seby90):

Poftim? Baiete, ai niste probleme!

| answers98 a răspuns (pentru Seby90):

Dat makes some sense!
da pai eu ma gandeam la altceva (narator omniscient etc.)

| Seby90 a răspuns (pentru answers98):

Da pai, e cu dus intors. Sa spui ca naratorul este omniscient este un pleonasm, el nareaza si stie tot ce se intampla in "piesa".

| dominic90demy a răspuns:

N-as vrea sa traiesc o viata vesnica daca ceilalti n-ar puteathinking Adica...ce rost are daca nu ii ai si pe cei dragi langa tine?^^

| Klau97 a răspuns:

Viata vesnica si frumoasa rolling on the floor

| MonsterCookiesOo a răspuns:

Vesnica :3

| Nicoleta_D_Andreea_1998 a răspuns:

Viata vesnica.

| Dxm a răspuns:

Vesnica

| catalin31 a răspuns:

Omniscienta.