| Mario1994 a întrebat:

Vin rosu sau alb? Care e sănătos? Ce beneficii are vinul rosu/alb? Cât cantitate de vin să bei normal?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Sadrian46 da raspunsuri in bataie de joc, plictiseala, desigur ca vinul rosu are foarte multe benefici, uite franta aia au cea mai high diet bogata in grasimi = ne gandim ba da asta sunt plini de boli cardio vasculare, tensiune, diabet culmea nu, pai franta e nr1 la consum de vin rosu din lume,culmea cu cei mai putini bonavi de asemenea boli, desi uite o dovada clara,curata artere de grasime,creste colesterolu bun,ajuta creierul,este bun pentru libidou, ai chef de sex si o erectie de armasar iar fetele simt mai multa placere in timpul penetrari, vinul alb in schimb are si el benefici dar mai putine,in orice caz vinul rosu este foarte sanatos nu este bautura este aliment,nu stiai, este un aliment bogat si in vitamine multe, struguri sunt divini =greci spuneu asta, consuma 2, 3 pahare per saptamana, prea mult creste tensiunea

| Mario1994 explică (pentru RAY):

Știu că își bate joc de lumea el, da răspunsuri aiurea. E un prost! Bine spui dar mie îmi place vinul roșu la nebunie. Mă gândeam că are beneficii. Am cumpărat vin rosu la bidon de 5 litri de la cineva, foarte gustos e? Azi am băut un păhărel mic de vin

| RAY a răspuns (pentru Mario1994):

O sa devina userul, pardon clovnul anului pe TPU, bravo, dar sa fie vin de calitate mai scump, nu orice vin Merlot, Cabernet Sauvignon, Pinot Noir, Shiraz, Malbec.

| Mario1994 explică (pentru RAY):

Nu merită să fie userul anului. Tu meriți mai mult. happy Este vin foarte bun pe care l-am cumparat. Are cineva multe livezi de vie și face vin acasă, îți dai seama.

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nicu unul nu e sănătos.

| gemeni6226 a răspuns:

Sotul mereu imi spunea ca vinul este bun pentru femei cand il beau barbatiilaughing))))in alta ordine de idei si mie imi place foarte mult vinul rosu demidulce si dulce, vinul alb denidulce sau dulce chardoney si vinul rose demidulce sau dulce.E sanatos daca bei cu masura 1 maximum 2 pahare.

| RoCkKiD a răspuns:

Si eu cred ca adrian abereaza de multe ori dar asta e unele din putinele dati cand are dreptate. Pe toate studiile despre alcool nu s-a descoperit o cantitate minima recomandata deci din punct de vedere al sanatatii cantitatea recomandata este 0.

Este adevarat ca in cantitati mici nu te va afecta foarte tare dar asta nu-l face sanatos, cantitatea face alcoolul doar mai putin daunator.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Struguri negri pentru ca au o cantitate mai mare de antioxidanti sau suc de struguri. Subscriu la ce a zis RoCkKiD.