| ZambetulNebuniei a întrebat:

Viseaza ca si cum ai trai vesnic, dar traieste ca si cum ai muri azi, caci nu conteaza anii din viata ta, ci viata din anii tai.

7 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Și întrebarea este?

| ZambetulNebuniei explică (pentru TeoPT):

Ce parere avet?

| Chαяtreux a răspuns (pentru ZambetulNebuniei):

Foarte adevarat. Este bine sa traiesti ca si cum ai muri maine, sa nu lasi lucruri neterminate sau vorbe nespuse. nu sti niciodata ce se intampla.

| TeoPT a răspuns (pentru ZambetulNebuniei):

Da, destul de adevărat ce ai zis acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am înțeles. Bună treabă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Contradictoriu dicton.

| Decrepit a răspuns:

Asta daca n-a zis-o Paler sau orice alt idol al gospodinelor ce lectureaza cate ceva, eu nu-l am pe James Dean la avatar.Superficial,puiule,foarte superficial.Si redundant as adauga.