| Meme10Meme a întrebat:

Vlad Tepes a omorat 50000 de oameni in Targoviste?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numarul mi se pare exagerat raportat la populatia de atunci, si mai in special ca sa se fi intamplat la un singur eveniment neavand legatura cu vreun razboi important. Sa zicem ca a ucis atatia oameni pe parcursul domniei lui suna mai rezonabil.

| Meme10Meme explică (pentru anonim_4396):

Este si normal ca a ucis atat de multi oameni caci trebuia sa-si organizeze si sa-si disciplineze tara daca voia sa se lupte cu turcii. Sa nu utam ca criminalitatea a ajuns la zero. Legenda cu paharul de aur explica foarte bine. Desi este o legenda are un sambure de adevar.

| SociopatuI a răspuns:

Pai tu te uiti la "Atentie, Cad Mere!" la documentarul despre vampirul nostru si acum ne intrebi pe noi daca asa e? laughing laughing
Sa documentat baiatu', asculta-l.

| Meme10Meme explică (pentru SociopatuI):

Nu e documentat. Deloc. Aberatii peste aberatii.

| CiprianZisSpartanu a răspuns:

Da si vreo 250 in Ferentari plus 50 in comuna Caracoancea