| MrNuggets a întrebat:

Voi ați explicat că cei care se uită la știri sunt mai idioți, stupizi și mai ușor manipulativi decât cei care nu se uita deloc? Mass media chiar îndobitoceste populatia

1 răspuns:
| nevermind1234 a răspuns:

Depinde si de unde iei știrile și prin ce filtru le treci. Daca te interesează un subiect anume, cauți pe mai multe platforme ca sa vezi cum îl abordează fiecare si apoi tragi concluzii. Deci dacă alegi un singur trust media sau un singur post de televiziune, da, poți spune ca te lași dus de nas. Dacă privești lucrurile din perspective diverse și îți folosești discernământul ca să distingi ce urmărește fiecare sursă, îți ascuți mintea și nu mai pici în cursa lor după senzațional și publicitate.