| Biițăăă a întrebat:

Voi care credeți că a fost cauza incendiului din clubul Colectiv, din București?

Răspuns Câştigător
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Inconstienta. Mai exact cei care au vrut artificii,dar nu s-au asigurat daca au conditii sa desfasoare asa ceva. Problema e ca au platit atatia oameni cu viata!
A fost nevoie de pierderea unor vieti pentru a semnala inconstienta, nepasarea, mita, verificarea in teorie, dar in practica nu exista.

3 răspunsuri:
| AirănMeidăn a răspuns:

pai cica au spalat aia buretii aia de pe tavan inainte
cine stie cu ce substanta inflamatorie i-au dat
in plus nu vor sa zica ce artificii s-au folosit. iti imaginezi doar
nu prea m-am documentat despre asta eu, tot ce stiu am auzit involuntar

oricum nu cred c-a fost nu stiu ce atentat cum am mai auzit de la unii

| aumih16 a răspuns:

Pai buretele cu antifonare de pe stalpi unul din ei a luat foc iar lumea a incercat sa stinga cu un stingator dar acela nu prea functiona cum trebuie si au incercat sa stinga focul sau flacarile cu ce au avut la indemana si anume bauturi de exemplu bere s-au ce au incercat sa faca atunci in momentele acelea de panica dar mai rau au facut daca au dat cu bere focul sau flacarile s-au atatat de tavan si dupa aia a cazut tavanul ala greu peste ei cu tot cu flacarile si focul care era in interior dupa aia au facut o busculada sa poata iesi de acolo au iesit de acolo numai ca nu toti in viata au fost gasiti dupa aceea multi decedati in interior apoi altii decedati unii pe targa cand au venit ambulantele sa ii transporte bine pe unii au reusit sa ii i-a pentru ca aveau doar arsuri insa nu pe suprafata mica una mare insa numarul decedati a crescut destul de mult de cand s-a intamplat incidentul bine ca acum nu a mai murit nimeni dar nimic nu e sigur e posibil orice deoarece sunt si in stare critica si in stare grava oricum probabil o sa se intample ce s-a intamplat si cand au scapat de acolo care apuca sa scape scapa care nu asta este la revedere se duc intr-o alta lume poate vor avea liniste acolo aici nu prea au avut au fost panicati etc oricum din ce am inteles de la patroni materialul nu era ignifug deoarece era prea scump pentru ei oricum ca substanta din ce am aflat era folosita una extrem de toxica poliuretanul

| KnDYonutzz a răspuns:

Nu stiu dar in orice caz nu e o coincindenta ama zuit ca a fost al 666-lea halloween trupa se nume goodbye si atunci era piesa pe nume Ziua in care vom muri deci..........nush dar faza cu artificile trebuie sa fi tampit sa dai cu artifici intro incapare cu acoperis adica inchisa poate ca trupa era satanista habar n-am nu stiu nu ma bag.Imi pae rau pentru acei oameni