| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce credeți: persoanele care cer iertare în mod sincer merită să fie iertate?
Voi sunteți capabili să iertați ușor?
Ați mai acorda a doua șansă?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu ce intelegi tu prin a ierta. Da e ok sa ii ierti pe toti, mai ales pe cei care iti cer asta explicit. Dar de la a ierta pana la a continua relatia cu omul respectiv, daca te-a ranit, sau ce o fi facut, e cale lunga.

7 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu ma intereseaza daca si cum isi cere iertare.
Eu il judec dupa felul in care a gresit. Daca a ales sa imi greseasca, ma pis pe existenta lui.

| gemeni6226 a răspuns:

Bineinteles eu cred ca da -de la mine niciodata nu a cerut nimeni iertare dar mama spunea ca si asa trebuie sa iert chiar daca nu m-i se cere iertare.Dar exista persoane pe care nu pot sa iert daca nu mi-au cerut iertare.Dar de exemplu daca ar fi vorba de unul pe care l-am iubit din inima si m-a inselat nu stiu daca l-as putea ierta. Ceea ce am scris mai sus se refera la persoane de gen feminin care m-au suparat si niciodata nu si-au cerut iertare.

| oglindasultanului a răspuns:

Daca se pricepe la jucat roluri sociale, nu inseamna ca si merita seriozitatea cuiva.

| wildthing a răspuns:

Depinde pe cine trebuie sa iert si pentru ce sa iert.

| Together a răspuns:

Faptul ca cer iertare inseamna ca isi asuma ce au facut, si vor sa continue relatia. Vrei sa continui relatia sau nu?

| sparklingqueen a răspuns:

Depinde de persoana.

| alexandradlr a răspuns:

Depinde de ce a făcut și de ce istoric are.