| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce credeti, retelele de socializare (insta, Facebook, tik tok etc) provoaca anxietate? Eu as fi tentata sa cred.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, deoarece acolo toți pozează ca fiind super fericiti și împliniți și dacă treci printr-o perioada nu prea ok, te afectează

| Celcestietot a răspuns:

Iluzii, asta sunt. Ce nu este al lui Dumnezeu, provoaca anxietate.

| Nemessys a răspuns:

Depinde pentru ce le folosesti si cam ce informatii iti iei tu de acolo happy. Dar sunt sanse sa ti se intample, mai ales daca te compari cu marele vedete.

| Sofer a răspuns:

Într-un fel provoacă anxietate și depresie.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu cred, poate mai degraba tehnologia in sine, ca nu il mai pune pe om sa faca miscare si cand o persoana nu are ce face, nu isi mentine mintea ocupata, devine anxioasa.

| danbnz a răspuns:

"Consumate" in exces da!