| NoTurbinaNoGood a întrebat:

Voi ce faceti duminica?

Răspuns Câştigător
| LostForForever a răspuns:

Abia aștept sa fie mâine sa încep la muncă crede-ma ca nu suport Dumincă nici sâmbătă toată ziua stau degeaba și nu fac nimic ai ma enervez ca văd ca nu fac nimic ai stau degeaba ma mai duc la un bătrâna la atelier îl ajut uneori o ora doua cel mult nici aolo nu-i multă munca dupa aia ma duc și a plimb in parc pana ma ia leșinul și numai mai simt picioarele laughing) ma plimb peste tot apoi ma duc in casa și dorm azi mam blimbat tot orașul am fost peste tot m-am culcat puțin și atâta ieri la fel era groaznic trebuie să-mi mai găsesc un loc de munca pentru sâmbătă și Dumincă dar nu știu unde am sa încerc sa văd ce fac nu suport sa stau deloc nici Acuma nu sunt in casa stau in parc e frumos și răcoare ascult muzica abia aștept sa fie mâine nu suport Dumincă și sâmbătă

| NoTurbinaNoGood explică (pentru LostForForever):

La fel ma simt si eu.
Lucrez sambata, dar duminica si in zilele de sarbatoare, nu. Maine e sarbatoare rolling eyes

| LostForForever a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Ce sărbătoare este mâine?

| NoTurbinaNoGood explică (pentru LostForForever):

8 L † Soborul Sfintilor Mihail si Gavriil

Am cautat pe google, ca n-am treaba cu credinta. Vecinii sunt credinciosi, asa ca imi iau si eu liber in zilele de sarbatoare, ca sa aiba parte de liniste.

| LostForForever a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Noi o sa muncim și de revelion avem rezervare de acum o sa fie 200 de persoane o sa iasă toți draci din mine in ziu aia laughing)

| NoTurbinaNoGood explică (pentru LostForForever):

Turism?
Am lucrat si eu... Naspa domeniu.

| LostForForever a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Cum adică turism?

| NoTurbinaNoGood explică (pentru LostForForever):

Serviciul tau e in turism?
Sau alimentatie publica...

| LostForForever a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Eu lucrez in Bucătărie încep la 7 și termin la 10 uneori mai tarziu puțin dacă nu pleca clienți de la masa aștepta sa se termine totul și dupa aia Strângem și facem curat și pleca acasă Dumincă și sâmbătă sunt liber și atunci vine coșmarul ca nu fac nimic Dumincă și sâmbătă stau degeaba și ma enervez înainte lucram și sâmbătă și Dumincă acum au schimbat programul și muncim de luni pana vineri

| LostForForever a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

înainte era frumos munceam și sâmbătă și duminică uneoi îi spuneam la șef sane țină pana la 12 și se uitau la mine colegi de Bucătărie urâta laughing) ce sa facă dacă nu am ce face acasă sun zile care după ce scap de la munca crede-ma nici in casa nu intru stau in parc puțin și intru dorm și aia e

| NoTurbinaNoGood explică (pentru LostForForever):

Cauta pe cineva care organizeaza evenimente (nunti, botezuri), si te poate strecura printr-o bucatarie, la nevoie. Asa rezolvi weekendurile.
Ospatarii se plimba de la un restaurant la altul, cand sunt evenimente cu numar mare de invitati, si e nevoie de mai multi angajati.

| LostForForever a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Am bicicleta și am Sa ma muncesc la foopandahttps://www.foodpanda.ro/ am sa livrez mâncare cu bicicleta am vrută sa muncesc prima ora aicia dar nu aveam timp liber atuncia munceam și sâmbătă și duminică acum sunt liber sâmbătă și duminică oricum mi-ai dat și tu o iedeie buna am săi întreb pe colegi de munca sa văd ce iese ei au mulți prieteni și poate nimeresc ceva undeva sa lucrez sâmbătă și duminică

| LostForForever a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Tu unde muncești?

| NoTurbinaNoGood explică (pentru LostForForever):

Am un atelier/service auto.
Pana anul acesta, am lucrat la un hotel, pe partea de paza, receptie, intretinere...

| LostForForever a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

și merge treaba adică câștigi bine ai clienți?

| NoTurbinaNoGood explică (pentru LostForForever):

Inca nu am flux continuu, dar e mult mai bine decat angajat.
Lucrez cateva ore si am bani pentru cateva zile.

| LostForForever a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

E bine așa

| GoldenZenith a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Finally.

30 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

PS5, o plimbare cu GT86, un film sau la agatat vagaboante, cu masina altfel cresc panzele de paianjen in ea.

| AvalohAlyn a răspuns:

Friptura!
happy

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ma trezesc pe la 11 si apoi lenevesc.

| Mayhem666 a răspuns:

Exact ce fac si sambata, ma joc pe laptop sau citesc ceva, sau eventual ma uit la ceva.

| Lukasssz a răspuns:

Ma joc pe pc

| FreddieM a răspuns:

Ma scol, alerg în parc, duș, mic dejun, ceva ordine în casa, ceva cumpărături, pap prânzul, ceva ordine, relax la TV (sky, discovery, nat geo etc) beau un ceai cu ceva dulce sau o bere 0% cu ceva sărat, mai lenevesc oleaca, merg sus in dormitor, pregătesc hainele pentru maine, spălat dinți băgat în pat și uitat la Family Guy și apoi sper sa adorm.
Cheers

| LostForForever a răspuns (pentru FreddieM):

Bravo tie

| FreddieM a răspuns (pentru LostForForever):

Ma iei la mișto, nu?
E cel mai ordinar program duminical. Adică nu faci nica special toată ziua.
Cheers

| NoTurbinaNoGood explică (pentru FreddieM):

Dar daca esti un spirit mai plimbaret/activ, duminica devine groaznica, ca se gasesc greu activitati.

| FreddieM a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu am problema asta, aleg eu relaxul. Pana duminica sunt activ, chiar dacă termin serviciul vineri la 12. Sâmbăta e plina de obicei. Uneori și duminica e plina, mai pusc un grătar, tund iarba, mai fac ordine în căsuța cu scule.
Cheers

| LostForForever a răspuns (pentru FreddieM):

Buna dimineața

Nu frate de ce sate iau la mișto laughing) spun adevărul atâta tot astazi este zi de muncaaaaaaaaaaa și mâine și pai mâine și tot așa

| BIoody a răspuns:

Injur,blestem,mai rup cateo mana sau cateun picior de copil bat nevasta scuip veicni sparg prin casa omor animalele din curte imi torturez pisicile si caini omor muste si insectele din bucatarie

| SanduDediu74 a răspuns:

Ies asa cum m-a lasat Maica Domnului afara si sorbesc mandru din cafeluta!