| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce fructe mancati si in ce moment al zilei?
Am citit undeva ca bananele si citricele nu sunt bune pe stomacul gol si altundeva am citit ca fructele trebuie mancate DOAR pe stomacul gol, altfel fermenteaza in stomac. Ce paradox. Care e adevarul de fapt?
Bananele ma intereseaza, sa stiu daca le pot manca sau nu dimineata.

3 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

Bananele merg pe stomacul gol dar citricele nu.

| mdc98 a răspuns:

Intr-adevar, fructele trebuiesc consumate inainte de masa.

| SataniccBichh a răspuns:

Este ceva discutabil. Eu de exemplu nu prea mănânc fructe, dar dacă e sa mănânc, o fac dimineață și tot asa o banana sau mai știu eu ce. Bananele sunt sățioase, au potasiu, fibre, magneziu, au suficient zahar pentru a ți începe ziua bine. Eu am mâncat câțiva ani numai banane dimineata și n am pățit nimic, deci, n as zice ca ai păți ceva rău de la ele pe un termen mai lung.