| Meme10Meme a întrebat:

Voi ce părere aveți de George Washington? Eu cred ca era un separatist mason.

4 răspunsuri:
| MeisterSchnitzel a răspuns:

Separatist în ce sens? Că a avut sclavi? Aproape toți președinții americani până la Lincoln au avut sclavi, așa că nu-l scoate numai pe Washington la înaintare! Scoate toți președinții americani până în 1861 + așa-numiți "Părinți Fondatori", ca să fim cinstiți!

| Meme10Meme explică (pentru MeisterSchnitzel):

Ca s-o separat de englezi deși chiar el era englez. Nu exista etnia americana. Aia din Americi sunt coloniști separatisti. Se considera patrioti dar nici ei nu știu de ce.

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru Meme10Meme):

Într-adevăr, americanii sunt urmașii coloniștilor europeni veniți acolo în secolele XV-XVI-XVII. Ei nu sunt o etnie, sunt pur și simplu englezi.

| Meme10Meme explică (pentru MeisterSchnitzel):

Asta e motivul pentru care zic ca "brazilienii" ar trebui sa se unească cu portughezii. Sau "columbienii" ori "mexicanii" cu spaniolii. E ca și cum ai zice ca aia din Basarabia sunt o etnie distincta fata de romani. Dar în SUA nu sunt doar englezi. Acolo sunt și spanioli cât și irlandezi.