| yourprincess a întrebat:

Voi ce pregatiti pentru Pasti? ma refer la mancare

14 răspunsuri:
| Chαяtreux a răspuns:

Cozonaaaaaac, pasca (nu-mi place big grin), sarmaleeeee, fripturaaaaa, oua rosii (nu-mi plac) prajituri thinking

| andypandy_2709 a răspuns:

Pasca cu ciocolata, smantana, branza si safide, cozonaci, drob de miel, miel, duulciuri, briose laughing, orice! Funda?

| zurick a răspuns:

Salut! Pasca, cozonac, oua vopsite, friptura, drop.Iti doresc un paste fericit!

| yourprincess explică (pentru zurick):

Multumesc,la fel si tie! te pup

| Iubibilăă a răspuns:

Ciorba, friptura, tort, prajituri...
Tu?
Paste Fericit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noi,mergem la iarba verde daca timpul ne permite.asa ca din mielul ce l-am taiat,vom face traditionala ciorba de miel,friptura in sos, iar pentru la iarba verde vom lua carne cruda pentru gratar. bineinteles ca nu vor lipsi ouale vopsite, cozonacul, prajituri, sucuri si...berebig grin

| yourprincess explică (pentru anonim_4396):

S-aveti pofta! Si un Paste Fericit!

| anonim_4396 a răspuns (pentru yourprincess):

Multumesc,si voua asemenea, sa aveti un paste fericit, numai bucurii.

| yourprincess explică (pentru anonim_4396):

Multumesc la fel :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai macar atat sa facem si daca nu acum atunci cand? Nu mai sunt decat vreo 3-4 ocazii speciale de asemenea pregatiri tot anul! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Ciorba de miel, friptura, oua vopsite, prajituri, tort.
Tu ce pregatesti?
Sarbatori fericite iti doresc!

| yourprincess explică (pentru anonim_4396):

Oua vopsite, friptura de miel, sarmale, prajituri! Multumesc.Si eu iti doresc Sarbatori Fericite! te pup

| Ironicnαme a răspuns:

Ooo multe.