| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce spuneți despre oamenii care se îmbată des?

10 răspunsuri:
| Raven a răspuns:

Că sunt alcoolici și ficatul lor va protesta mai devreme ori mai târziu și n-o să le placă ce formă va lua protestul ăsta.

| RAY a răspuns:

Tocmai ce scriam despre auto control, eu timp de 5 ani cosumam dulciuri fara numar, ajungeam si la 3000, 4000 de calori per zi,nu aveam auto control,man iti lipseste auto controlul,stiu e greu, sa vezi cum e cand te lasi de dulciuri, groaznic, apoi te simti mult mai bine, eu consider ca in lipsa unui auto control esti ca orice animal fara partea umana

| Violleta2022 a răspuns:

Ca sunt alcoolici! laughing

| Andreeush a răspuns:

Nu pot să am o părere prea bună despre ei.
Treaba lor!

| SilentRain a răspuns:

Distrus de viata

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Îi ocolesc.

| Emma30555 a răspuns:

Depinde ce inseamna des si cum se comporta. In general nu e bine pentru sanatatea lor, si dauneaza si relatiei de cuplu, sa ai un amic betiv nu te deranjeaza prea tare dar sa ai un partener cu o problema de genul e deranjant

| GirlOnline81 a răspuns:

Nu stiu daca e valabil pentru toti, dar cred ca o persoana care se imbata des are o nemultumire fie in plan sentimental, fie in plan profesional. Si mai cred ca o astfel de persoana ar trebui sa-si gaseasca "ocupatii" mai bune decat sa-si inece calitatile sale intr-un pahar. Sau mai multe happy.

| OrdanKarris a răspuns:

De cele mai multe orioamenii beau ca sa innece un amar, sa ingroape o trauma sau o neplacere. Chestia e ca bautul NU rezolva problema initiala, problema ramane acolo, ba chiar dupa betie s-ar putea sa se agraveze mai tare problema in capul respectivului/respectivei. Daca motivul pentru care cineva bea este unul neplacut, ar trebui sa: 1. gaseasca o solutie la afectiune si nu la simtom, 2. sa accepte ca ce s-a intamplat s-a intamplat, tot ce poate schimba este ce se va intampla, 3. sa-si acorde permisiunea de a se ierta singur pentru cele intamplate lui si nu sa-si poarte lespedea in spinare aiurea. Alcoolul nu elimina problemele, le ingroapa pentru o perioada scurta si cateodata nici aia nu face bine. Personal nu beau deloc, am baut suficient cat am fost in facultate iar asta din cauza ca am inceput ceva corect cand eram in liceu si am sfeclit-o in facutate: incepusem sa cred in retorica feminina despre iubire, relatii, romantisme, siroparisme si numai probleme mi-a cauzat. De cand am revenit la obiceiurile din liceu, si am tras concluziile care le-am tras, nu mai simt nevoia o secunda sa beau.

| funnnyman32 a răspuns:

Salut! Majoritatea beau si fumeaza din ce in ce mai mult ori din cauza supararilor, intre familii neintelegeri ori greutati. Multi isi gasesc alinarea in alcool si se simt mai bine daca beau, altii in tigari una dupa alta la 2 minute happy. Cert e ca alcoolul nu duce la nimic pozitiv, un pahar 2 -3, doua trei beri ca barbat e normal sa mai bei, dar sa iti pui in cap sa te faci si de cacao pe unde te-ai duce nu e bine, mai bine bei acasa decat sa cauzezi probleme prin preajma ta happy Ca de obicei cand bei si te simti bine iti aduci aminte de multe chestii, mai ales daca ai si dusmani pe langa tine, nu ii ierti laughing cazul meu happy