| Inferno a întrebat:

Voi credeti ca prostia se poate concretiza sub forma unei fiinte umane?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prostia nu exista, exista lene

| Xenya a răspuns:

Nu cred, dar cine stie ce se mai poate intampla laughing

| OmuFoarfeca a răspuns:

Nu chiar, eu vad prostia ca un virus care se raspandeste foarte repede mai ales printre persoanele nu prea inteligente.

| HappyLittleBoozer a răspuns (pentru OmuFoarfeca):

Da, e usor sa scuzam un om prost spunand ca un virus se invarte in jurul lui si de-aia e prost. Prostia nu poate fi scuzata.

| OmuFoarfeca a răspuns (pentru HappyLittleBoozer):

Prostia apare din nestiinta iar cand altul predica "cunostiintele" lui altuia la fel de prost poate mai rau, in felul asta se transmite. E doar o parere, nu am scuzat sau nu am vrut sa gasesc scuze in vreun fel prostiei. Nu am folosit cuvantul virus cu termen medical.