| SmileFreedom a întrebat:

Voi cum ati scapat de ticuri? Precum rosul unghiilor?

6 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Totul e psihologic... daca iti pui in cap sa te lasi, atunci te lasi!
.se aseamana intr-un fel cu fumatul! ...totul tine de vointa!

| Libelle a răspuns:

Nu am avut un tic din rosul unghiilor,dar daca as avea m-as gandi ca unghiile reprezinta cat de ingrijita e o fata,si mi s-ar duce imediat gandul de unghii scurte si roase cu oja sarita(iih)

am un tic(da, inca il amtongue), din ridicatul din spranceana.am facut riduriI don't want to see

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Știi care este metoda cea mai eficientă? Îți masezi vârful unghiilor cu ardei iute și nu-ți va mai trebui! Pe mine așa m-au dezbărat de acest obicei ai mei...
O seară cu zâmbet să ai!

| AlexutzaSiNimik a răspuns:

Cand am avut un tic am incercat sa nu il mai fac... sa uit de el.adica de cate ori faceam asa imi dadeam o palma! big grin FUNDA?

| narutosanchi a răspuns:

Cand iti vine sa faci te gandesti ca nu vrei si rezista o saptamana si vezi cum scapi de el

| D0zzz a răspuns:

De la sine