| ALM2000RO a întrebat:

Ce ticuri comune mai există în afară de cele 2 cele mai cunoscute și cel mai des întâlnite: scobitul în nas și rosul unghiilor?
Care sunt cele mai ciudate și interesante ticuri pe care le știți (pe care să le aibă vreo cunoștință de-a voastră, de exemplu)?
Voi ce ticuri aveți?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Nu prea am observat ticuri ale persoanelor din jur.Eu mai am obiceiul sa bat din picior cand sunt nelinistita.

https://www.medlife.ro/......-tratament

1 răspuns:
| ShaOfHatred a răspuns:

Mișcatul din picior, smulsul părului din cap, rosul cuticulelor, mușcatul de anumite părți ale mâinii sau degetelor, etc.
Eu îmi mai smulgeam părul din cap, dar nu o mai fac, decât foarte rar, inconștient. Îmi mai rod unghiile și cuticulele, dau din picior și îmi scrâșnesc dinții. Am și am avut destule (((: