| zăGhost a întrebat:

Voi cum gândiţi, cu raţiunea sau cu sentimentele? Motivaţi. happy

Răspuns Câştigător
| MâţaD a răspuns:

Ele ar trebui sa fie echilibrate, insa mai mereu sentimentele(instinctele)bat ratiunea.Eu de multe ori gandesc cu inima,nu cu creierul, si chiar daca gresesc, nu regret nimic.

5 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

Cu amandoua. Desi mintea spune ceva,inima altceva,alegi ceea ce crezi ca e bine,chiar daca nu e bine,dar,din greseli inveti. Deci, uneori alegi cu mintea, alteori cu inima.

| PetreConstanta a răspuns:

Intotdeauna foloseste mintea

| 4l3x a răspuns:

Indicat e sa gandesti in egala masura, dar inima bate creierul, adica daca inima vrea ceva anume, chiar daca gandesti ca nu o sa facai asa, tot ca ea faciwinking

| LikePurpleColor a răspuns:

Cate un pic din fiecarewinking

| Adynutzaa a răspuns:

Buna intrebare happy eu cred ca de cele mai multe ori gandesc cu sentimentele desi ratiunea imi spune ca nu este bine.Asta mi se intampla probabil din cauza ca sunt o persoana sensibila, insa mi-ar placea sa pot schimba asta.