| anonim_4396 a întrebat:

Voi de ce aveti nevoie cu adevarat ca sa fiti fericiti?

Răspuns Câştigător
| Garielu a răspuns:

O persoana iubita!

12 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

„Fericirea mea depinde numai de mine, ceilalți nu au nici o datorie ca să mă facă fericit prin acțiunile sau cuvintele lor."
De regulă, sunt fericită în fiecare moment în care merg spre obiectivul meu.
Fericirea adevărată nu depinde de ceva anume, depinde doar de mine.

| thegatekeeper a răspuns:

Siguranta, intimitate, solitudine, carti, liniste, sanatate, muzica si cafea.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De cineva ca tine.kiss

| andreyutzzu3 a răspuns:

@cristi, smoooth laughing

eu, de prieteni adevarati big grin si ceva bani

| sappy a răspuns:

Optimism,incredere,acceptare!

| Elvina a răspuns:

Dragoste si bani. Si cred ca toata lumea vrea asta.

| Sociopat a răspuns:

Bani

| Cameliapantiru a răspuns:

Wow, e o intrebare complexa, dar vad ca majoritatea userilor au dat raspunsuri ironice sau superficiale. Pentru a fi cu adevarat fericita, am nevoie, in principal, de sanatate pentru mine si pentru cei dragi mie. Apoi, de iubirea familiei si a prietenilor, de succes si satsifactie in cariera, de aprecierea si dragostea elevilor mei, de o situatie materiala decenta(nu am sa fiu ipocrita sa spun ca pentru mine banii nu conteaza), de activitatile de timp liber care ma incarca pozitiv si ma relaxeaza(lectura, muzica, teatru, concerte, filme, plimbari in natura, excursii la munte, vacante la mare, shopping etc). O seara frumoasa iti doresc!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un skate nou.
Sau o viaţă normală.
E aşa greu, nu pot alege.

| OQdpNet a răspuns:

M-am nascut fericit si am de gand sa raman asa pana la moarte, sau cine stie poate pentru eternitate...
Dar as fi si mai fericit daca toti cei din jurul meu ar fi fericiti... daca nu as mai vedea oameni cautand prin gunoaie, daca nu as mai vedea copii pusi sa cerseasca, daca fabricarea armelor ar fi un paradox, daca... dar eu sunt fericit pentru ca sunt aici, pe pamant, experimentand frumusetea vietii, nu cred ca as avea nevoie de mai mult.