| mentholinks a întrebat:

De ce anume considerati ca aveti nevoie pentru a fi fericiti? Sau sunteti deja fericiti?

Răspuns Câştigător
| EcceHomo a răspuns:

Sunt fericită.happy

| mentholinks explică (pentru EcceHomo):

Stii vreun secret al fericirii pe care ai vrea sa il impartasesti?

| EcceHomo a răspuns (pentru mentholinks):

Se filmează cumva?
Suntem la Fericiții Anonimi?thinking

| mentholinks explică (pentru EcceHomo):

M-ai facut sa rad. Mersi.

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Acum 23 ore | SilentRain a răspuns:
De liniște ' si implinire sufleteasca, sanatate, sa ai pe cei dragi langa tine

| SilentRain a răspuns:

De liniște ' si implinire sufleteasca
Nu

| Hammurabi a răspuns:

De nimic. E foarte ok așa cum sunt.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Timp pentru mine, liniste si prieteni. Sunt multumita, nu-mi trebuie nimic mai mult momentan. Eu am o stare ok mai tot timpul, in orice rahat m-as afla, pentru ca sunt recunoscatoare pentru orice mic lucru din viata mea si nu-mi place sa fac din tantar armasar. Stau departe de drama laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De foarte putin. Fericirea e o stare temporara.Ca sa fiu împlinita am nevoie de mai multe.Prea multe.

| EcceHomo a răspuns:

Pentru că tot mi-ai dat o fundiță pe nedrept, îți voi da un răspuns, la drept vorbind.
Ieri mă plimbam cu bicicleta.Mă plimb destul de des şi singură.Am un traseu foarte frumos, găsesc multă linişte, ceea ce am nevoie.Pe o mare porțiune de drum, e pustiu, în stânga şi în dreapta sunt buruieni. Drumul e bun.La un moment dat, la întoarcere, soarele îmi bătea în față şi în jurul meu dansau fulgi şi mii de musculițe.M-am simțit atât de fericită...
Dacă pentru mulți asta este o prostie, pentru mine este motiv de fericire.happy

| mentholinks explică (pentru EcceHomo):

Ar trebui sa-mi cumpar si eu o bicicleta sa incerc.happy. Mersi pentru raspuns, si fundita nu a fost chiar pe nedrept, un raspuns simplu si la obiect.

| IoanaRoman09 a răspuns:

Nu-s.Am nevoie sa-mi revin.Acum is cu gandul in o mie de parti + anxietatea cu care toti ne confruntam pana la urma : ))...nici eu nu mai stiu ce vreau, cred ca am si niste probleme mentale rolling on the floor

| BadAngel3 a răspuns:

Nu sunt.
Cel mai probabil as avea nevoie de liniste sufleteasca.

| MGEORGESCU a răspuns:

Sunt fericita! La baza starii mele de fericire se afla mai multe notiuni/oameni/lucruri, ca de exemplu:
-In prima faza fericirea vine din interior, din stabilirea pacii cu tine, din echilibrul dintre minte si suflet.
-Notiunea mea de fericire se afla in stransa legatura cu omul pe care-l iubesc, e ratiunea mea de a trai.
-Fericirea provine din implinirea mea ca om pe aproape toate planurile.
-Fericirea provine din frumoasa relatie pe care o am cu familia mea si cu prietenii mei.
-Fericirea provine din faptul ca pot vedea cerul, pot merge, pot vorbi, ca pot visa.
-Fericirea provine din faptul ca acolo cineva acolo sus ma iubeste si are grija de mine.
-Fericirea provine din lucurile marunte care imi fac viata mai frumoasa.
-Fericirea provine din faptul ca nu duc lipsa de nimic, ca sunt sanatoasa si pot munci sa-mi indeplinesc toate visurile.

| Demetrov a răspuns:

Statutul social al familiei mele imi ofera fericirea necesara.