supadeceapa
| supadeceapa a întrebat:

Voi din ce parte desfaceti banana?

9 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu o vrajesc pana se desface singura.

| Drimmero a răspuns:

Mai puteti sa tot bagati intrebari total fara sens, si fara niciun Dumnezeu?

| supadeceapa explică (pentru Drimmero):

De ce? Tu o mananci cu tot cu coaja?

| Drimmero a răspuns (pentru supadeceapa):

Asta ai inteles?

| Holiday a răspuns:

De la coada. In felul asta varful ala negru ramane la sfarsit si il arunci o data cu coaja. Altfel trebuie sa vezi ce faci cu el chiar de la inceput.

| Hammurabi a răspuns:

De la coadă se desface și se mănâncă.

| J0B0MAT a răspuns:

De obicei, cum o desfac maimuţele, dar mai încalc şi regula.

| Lioana a răspuns:

Multa vreme le desfaceam de la varf pentru ca mi se parea mai usor si puteam scoate acel punct negru.
Auzind parerea unora ca e mai bine de la coada pentru ca asa ramane punctul negru in coaja am inceput sa le desfac si eu asa, cu toate ca trebuie sa folosesc cutitul daca banana e mai tare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din partea din care a fost prinsa de copac(bananier)