| anonim_4396 a întrebat:

Voi la cât va băgați în pat și la cât va treziți?
Și cum va simțiți a doua zi (obosiți sau fresh)?

13 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Sub 3 nu mai pot adormi, ma pun mai devreme in pat si nu pot adormi, ba ma apuca cheful de muzica, ba ma apuc sa vad un film, ba ceva pe Yt, ba vad un meci in reluare daca gasesc. ba ceva documentar, efectiv caut orice numai sa nu ma culc, am prea multa energie. Ma ia si foamea pe la orele alea, dar cand ma gandesc ca iar trebuie sa cobor din pat, sa mananc, apoi sa ma spal pe dinti deja se duce jumatate din foamea aia. Lenea castiga. Dar cand foamea e deja prea mare bate lenea. Cam la 7 sunt sus, iar cand ma trezesc sunt prea fresh, ma spal pe fata, mananc ceva si cateva ore am o energie...pfff, doar inspre seara simt oboseala, dar daca un dus, pun putin dusul ala rece pe mine imi revin. Nu e ok programul asta, nu-l recomand nimanui, n-am cearcane insa lipsa somnului cum trebuie se resimte pe fata, pe ten uneori. Foamea de la 2-3 dimineata e cea mai pacatoasa, nu vrea un mar, un fruct sau ceva usor, direct la cele mai grase alimente se gandeste, m-am pomenit chiar facand omlete pe la orele alea, o data mancasem icre pe atunci, stiu ca aveam prin frigider si ma gandeam la ele intr-una efectiv, iar eu nu mananc ca omul icrele, sunt animal cand mananc, nu ma opresc la 2-3 felii, daca nu mananc jumatate de bol, cum aveau multa ceapa toata noaptea am avut reflux gastro-esofagian, am simtit ceapa aia cum vine inapoi pe gat, dar nu mi s-a facut rau. Sunt anumiti oameni imuni la anumite chestii, m-am gasit sa fiu imun la icre, oricat as manca si indiferent de ora nu am ce patesc, le radiez si cu rapiditate, daca se face competitie d-asta de mancat icre chiar mi-as inscrie, fara dubii as fi campion mondial mancand cantati mari fara sa patesc ceva ))). Nu cunosc pana acum vreo persoana care sa ma bata la mancatul icrelor. Asta ca o paranteza, iar mi s-a facut pofta de icre, numai la ore d-astea ma chinuie stomacul...

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Cafea poți bea?

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, dar nu-mi place, nu beau regulat, doar vreo 3-4 pe an la ocazii.

| Celcestietot a răspuns:

Cred ca aici conteaza doar cate ore dormim, iar in cazul meu nu este important, adica ma pot simti bine si dupa un numar mic de ore de somn.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Contează când dormi orele alea
Nu se compară somn de la 10 noaptea la 7 dimineața cu unul de la 4 dimineața la 2 după amiaza
Când dormi ziua obosit te trezești bomba cel puțin asa pățesc eu
Nu sunt bun de nimic după ce dorm mult ziua

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru mine conteaza oarecum, dar pot adormi foarte bine la orice ora. Ca tot ai pomenit, preferintele mele sunt pentru cel de-al doilea program, daca este sa alegem ca din topor laughing big grin.

| gemeni6226 a răspuns:

Oricit incerc mai repede de 23 nu pot sa ma bag in pat indiferent la ce ora urmeaza sa ma trezesc. Prefer sa dorm minimum pana la 8.30 dar nu mereu se poate.Deci fresh? niciodata, am nevoie sa-mi beau cafeaua in fata calculatorului sau jucand un joc pe telefon.

| Nirvanaaa a răspuns:

De obicei pe la 1 și mă trezesc la 7-8. Sunt 6-7 ore dar tot obosita mă simt. laughing

| Marius22222222222 a răspuns:

Adorm la 3 sau 4.si la 7 merg la munca.dar cu vreo 2 cafele nu Simt oboseala.am avut ceva probleme cu o masea inainte si nu dormeam plus drumuri Romania italia.sunt obisnuit cu dormitu foarte putin

| DonEduardo a răspuns:

Eu ma bag pe la 23, ma scol pe la 9:30 si nu ma simt deloc fresh.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cam de la 1 la 8. Mă simt ok.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pe acolo și eu chiar 1 la 7 și sunt ok
Dimineața mai somnoros ca as dormi pana la 10 11 dar noaptea mai devreme de 12 nu pot dormi am energie

| UnDiavol a răspuns:

2 sau 3 uneori și la 5