| AtateaConditii a întrebat:

Voi mancari cartofii prajiti/fierti fara paine sau cu paine? Mi-a zis cineva : cartofii nu se manca cu paine doarece nu este nevoie, ei sunt ca un inlocuitor de paine.

Răspuns Câştigător
| Admunssen a răspuns:

Așa se spune. Cartofii se manâncă fără pâine. Ii mănânci cum iți place și iți cade bine. Eu bag ți pâine. big grin

8 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Contine amidon.

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Dacă nu am şi pâine, îmi rămâne stomacul gol toată ziua.

| corbulalbrosu a răspuns:

Atat painea de grau cat si cartofii contin preponderent amidon.Deci se suplinesc dar dn acest motiv poti sa-i consumi si impreuna dupa cum iti sunt gusturile tale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cei facuti acasa sunt ceva mai uleiosi. Merg cu paine. De exemplu aia de la Mc sau KFC sunt atat de uscati incat parca nu ma pot abtine sa nu-i trec printr-un filtru(sos).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu îi mănânc fără pâine. ^^

| NakaTaka a răspuns:

Carbohidratii sunt substante grase care intra in organism, iar painea si cartofii sunt mancarurile care contin cei mai multi carbohidrati, iar excesul lor dauneaza grav sanatatii.

| Happinessssss a răspuns:

Buna. love struck
Dupa cum au mai zis si altii, contin amidon.
Mda, ii poti manca cum iti plac tie, dar eu ii mananc fara paine, deja ei si asa sunt uscati. Dar hei, fiecare cu placerile lui. big grin
Multumesc. happy
Funda? love struck

| antonelayoo a răspuns:

Eu ii mananc fara paine