| Florentina9210 a întrebat:

Voi va inchinati cand treceti pe langa o biserica?

92 răspunsuri:
| GabrielICG a răspuns:

Tu o faci? happy

| Florentina9210 explică (pentru GabrielICG):

Desigur.
Tu?

| GabrielICG a răspuns (pentru Florentina9210):

Depinde daca am chef, pentru mine totul e creatia lui asa ca imi este indiferent... prefer un "salut" trimis lui decat unei cladiri, intelegi?
Tu de ce o faci?

| Florentina9210 explică (pentru GabrielICG):

Din obisnuinta.

| GabrielICG a răspuns (pentru Florentina9210):

Hahaha laughing, ce sec.
Un obicei cam inutil, nu crezi?, macar daca o faceai cu un rost.

| Florentina9210 explică (pentru GabrielICG):

Haha, ce fain esti. O fac, deoarece de mica am fost invatata, cand trec printr-o ''cladire'' cum ii spui tu sa imi fac semnul crucii. Nu e doar o cladire ci este casa lui Dumnezeu. Dar, parerile sunt impartite.

| mnbvf a răspuns:

Nu.

| MistretulPufos a răspuns:

Neah, poate doar platit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aproape de fiecare data. Uneori sunt ganditor si nu-mi mai dau seama. big grin

| Florentina9210 explică (pentru anonim_4396):

Noi astia cu nume de flori, suntem credinciosi. big grin

| Mussette a răspuns:

Da.

| Drimmero a răspuns:

Oi fi eu neserios cum zici tu,, dar sunt credincios si o recunosc fara sa-mi fie rusine, ma inchin, dar nu mereu!

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

" Biserica este alcatuita din oameni alesi de Dumnezeu." ( Petru 5/13 ). Biserica este comunitatea crediciosilor si actiunile lor. Nicaieri in Biblie nu exista referiri sau instructiuni de a se ridica un pietroi la care sa se inchine cineva. Asa ca esti in mare eroare. In biblie nici preotii nu sunt recunoscuti, singurii desemnati preoti au fost Isus si Aron. Citeste macar un pasaj daca nu toata cartea.
http://www.bibliaortodoxa.ro/carte.php?cap=23&id=55

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Cand am zis eu ca esti neserios? Ma subestimezi cam mult. E bine ca o faci. De abia iti mai lumineaza si tie Dumnezeu mintea si nu te mai iei de mine.

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Da' rau te-am stresat?

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Deloc. Ti-am tras doar observatia.

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Sa vezi acum cum vine ateul de Fane sa ne injure ca suntem crestini si multi altii, abia astept sa ma amuz/

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Cine e Fane?

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Conationalul tau de Anime-uri.

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Copilu' nu comenteaza la ce postez eu. Stie ca daca o face, il las in Japonia!

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Da-mi mie sansa sa ajung in Anglia,, daca nu vrea el acum in Japonia, am eu nevoie/

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Imi pare rau. Noi deja am rezervat biletele.

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Nu-mi place mancarea de pe stilul asiatic,, din cate am inteles... se prepara caini si multe altele, deci nu vin cu voi.

| RAY a răspuns:

Eu find ateu normal ca nu fac asa ceva, trec pe langa biserica ca tine pe langa o biserica de alta religie gen una mulsulmana

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Fi serios man care ateu tea injurat? team injurat eu vreodata? a fi ateu inseamna sa gandesti in primul rand de asta in Romania sunt doar 5000 de persoane

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Crezi ca ne pasa?

| Florentina9210 explică (pentru RAY):

Am inteles.

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Tu chiar nu sesizezi c-am zis-o la mistocareala? Ateu inseamna sa gandesti? Nu mai spune...
Nu am nimic cu ateii, e problema lor ce cred si gandesc,, dar afirmatia asta suna ceva de genul ' cine e crestin e cretin',, sunt atatea exemple de crestini si de atei care bubuie de idiotenie, nu in asta consta fenomenul, raportul inteligentei intre crestini si atei...

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Zi-mi si mie un ateu care bubuie de idiotenie? daca cineva te citeste poate crede altceva

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Sunt destui,, Ray, doar da-ti jos ochelarii de cal ca sa vezi. Te astepti sa-ti dau exemple de pe site? Eu vorbesc la modul general, crezi ca am analizat eu mica comunitate de pe site?