| Absenta a întrebat:

Voi va lasati manipulati de mass -media?

Răspuns Câştigător
| Kynext a răspuns:

"Crede putin din ce vezi si nimic din ce auzi"...

Cred ca am zis destulhee hee

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Bineinteles ca suntem manipulati de mass-media. Cel mai bun exemplu sunt chiar ziarele de scandal.Mereu vor exista cel putin doua parti ale unei povesti si mass-media o promoveaza pe cea care are mai mult impact la public
Is all about marketingwinking

| Bacemi a răspuns:

Uneori da. Incerc sa analizez mereu informatiile insa uneori se intampla sa ma insel in unele privinte, sa fiu dus de nas.

| Silvia a răspuns:

Din pacate, uneori da.Insa incerc sa nu mai cred tot ce aud.

| User a răspuns:

Nu. mai ales de cand cu gripa asta porcina. nu mai cred nimic.

| zorialbi a răspuns:

Din pacate toata copilaria si adolescenta mea m-am lasat manipulata de mass-media (fara sa-mi dau seama). Acum incerc sa gandesc mai limpede si sa nu ma mai las influentata asa de usor. Acum cand citesc un articol intai ma gandesc: "oare ce scop urmaresc ei?" Pentru ca mereu exista ceva la mijloc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei ce se lasa manipulati nu-si vor da niciodata seama de acest lucru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Am scapat de televizor iar internetul il folosesc pentru ceva mai placut decat pentru vizionarea stirilor mincinoase happy