| anonim_4396 a întrebat:

Ceva ce am gasit pe Facebook: "chiar daca citeste de "rupe cartile" nu ma impresioneaza, dupa discursul de mai devreme... pot sa zic ca cititul i-a inchis mintea. la facut sa creada ca mass media este o masina de manipulare."

"Discursul" tipului de mai devreme:

"manipularea masei de inculti, naivi si mediocri.credeti fratilor tot ce auziti. si lasati-va manipulati de cei pe care ii manipuleaza altii...

presa=gunoi, mai bine citesc o carte sau ma uit la un documentar si stiu sigur ca nu am pirdut timpul"

Ma rog, sper ca ati inteles. Ce parere aveti?

5 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

Da, mass-media este cea mai mare unealtă de manipulare a oamenilor, după biserică.
Sunt și chestii bune în mass-media, 10%. Dar la ălea nu prea are acces oricine.

| anonim_4396 explică (pentru Wøodenpints):

Exact asta i-a zis o prietena uneia si aia a numit-o "pokemoanca proasta" laughing

| Wøodenpints a răspuns (pentru anonim_4396):

Pokemoancă proastă pentru că nu are încredere în mass-media? Nu înțeleg logica...

| Laura123Laura13 a răspuns:

Nici pe mine nu ma impresioneaza.

| anonim_4396 explică (pentru Laura123Laura13):

De ce? Argumenteaza.