| dididedediu a întrebat:

Voi va simtiti singuri cand in casa sunt multe persoane? de ce? asa ma simt eu

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.
Pentru ca eu ma simt cel mai bine cu mine insami. Cu mine ma cert, cu mine ascult muzica, imi ascult fiecare gand, si cel mai important - imi seman.
Eu sunt singura persoana care imi seamana, mi-e identica si totusi ma contrazice mereu. Nici pana in ziua de azi n-am reusit sa ma inteleg, sa ma cunosc.
In compania altor oameni nu ma simt mereu bine, chiar si cei care fac parte din familie sunt uneori pentru mine niste fiinte tot atat de lipsite de intrebari si raspunsuri precum cele de pe strada. Pentru ca deja ii cunosc, iar ceea ce nu cunosc, sunt particularitati ale firii lor de care nu ma pot atinge, care depasesc puterea mea de patrundere. Ei nu stiu ce vreau eu de la ei, precum nici eu nu stiu ce vor ei de la mine.
Nu sunt singura cu mine insami, dar in compania altora, ma uit, prin urmare sunt singura. Ei sunt prea departe de mine...

2 răspunsuri:
| ostea a răspuns:

Cu totii avem momente e genul acesta..motiv? Ar fi mai multe, depinde de fiecare persoana in parte. Uite eu de exemplu cand ma simt singura cu toate ca sunt persoane in jurul meu imi lipseste INTELEGEREA, APRECIEREA.dar astea trebuie sa fie de sine nu neaparat de la cei din jur.
Poate sa fie un Moment de Re-gasire, invata sa te re-gasesti ceea ce esti tu! Deschide-ti inima si lasa tot ce vine in viata ta sa intre si totusi poti alege ceea ce sa pastrezi si ceea ce nu vrei.
Stiu ca uneori cuvintele nu inseamna mult pe langa ceea ce se simte in interiorul tau dar...este doar o stare ce va trece, permite-i sa treaca, asa cum a venit.
Nu esti separata de nimic din asta lume daca asta crezi uneori, bucura-te de totul asa cum este.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

M-as simti singura doar daca as avea o nemultumire sufleteasca care m-ar întrista si care n-ar putea fi exteriorizată orisicui. În rest, nu, as fi fericita sa aud rasetele si glasurile celor din jur.