| cobza a întrebat:

Vorbesc mult in fata oamenilor, insa ca metoda de protectie fac pauze destul de des. As vrea sa incerc sa scap de ticul asta, sa vorbesc cursiv si cu mai putine pauze. Ce sa fac?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Exercițiu de unul singur cu bunica și pisica.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Exercitiul este cheia, doar asa o sa scapi. Sau cu psihologul big grin

Vorbeste calm, constientizeaza momentul si respira adanc mereu. Imagineaza-ti ca esti singur/a in camera si nimeni nu te judeca. Totul o sa fie bine big grin